Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Unakit

  Unakit (Unakite)
           
Složení: Směs epidotu živce a křemene.
Výskyt: USA, JAR
Tvrdost: 6-7
Barvy: Zelená s růžovými a bílými skrvrnami
Kryst.soustava: Jednoklonná (monoklinická)
             
Unakit: je kamenem vizí a extází. Uvádí do rovnováhy city s duchovnem. Pokud se položí na třetí oko, otevírá je, umožňuje vyvolávání vizí a rozvíjí duševní zrak. V případě potřeby zajišťuje rovněž uzemnění. Lze jej použít po meditaci nebo mentální aktivitě. Unakit rovněž poslouží jako krystal pro věštění z koule. Dokáže upozornit, kde je zapotřebí zvolit kompromis či začlenění do celku. Nejlepší způsob, jak jej použít, představuje spojení s dalšími deseti nebo dvanácti vhodnými kameny.  Ohlazené kameny by se nejprve měly společně vložit do jednoho váčku a pak z nich buď vybrat jeden, který bude odpovídat na otázky, anebo vysypat na věštecký kotouč všechny.
 

Jestliže se unakit umístí volně do prostoru (ať už jeden větší kámen, nebo několik ohlazených kamínků v misce), vnese do okolního protředí konejšivou, citlivou energii. Pokud jej položíme na televizor nebo vedle něj, dokáže rušit důsledky elektromagnetického znečištění vycházejícího z přístroje.

 

Unakit umožňuje znovuzrození a přináší jasný vhled do minulosti, objasňující příčiny zablokování. Současně jemně odstraňuje překážky bránící duchovnímu a duševnímu růstu. Pomáhá při léčení minulých životů, neboť se dokáže vydat proti proudu času až ke zdroji problému a napravit jej. Unakit lze k dosažení tohoto účelu položit na třetí oko nebo ho na něm přidržet. Ať už se příčiny nerovnováhy nacházejí v blízké či vzdálené minulosti (anebo leží na kterékoliv rovině), unakit je dokáže vytáhnout na hladinu, a tím umožnit jejich proměnu.

 
Harmonizační využití: Unakit představuje oporu při rekonvalescenci a po těžkých chorobách.V případě potřeby podněcuje k nabírání tělesné hmotnosti, napomáhá zdravému těhotenství a podporuje růst kožní tkáně a vlasů.
 
Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.
Očista kamenů:
čistíme často pod proudem vlažné vody.
Dobíjení: kamenů:
dlouhé nabíjení na slunci
Astrologické znamení: Štír, Blíženci, Váhy
Čakra:
2. čakra - Svádhišthána
4. čakra - Anáhata
   
unakite leva Unakite-002 unakite prava
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 3