Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Tygří oko

 
Tygří/Sokolí oko (Tiger's/Hawk's eye)
           
Složení: SiO2
Výskyt:
Austrálie, Brazílie, Barma, čína, Jižní Afrika, Korea, Španělsko, USA
Tvrdost: 7
Barvy: zlatožlutá,hnědá,černá
Kryst.soustava: klencová (trigonální)
               

Tygří oko: spojuje v sobě energii pozemskou s energiemi Slunce, aby s jejich pomocí navodilo stav vysokých vibrací, které jsou ale přesto uzemněné a přivádějí do země duchovní energii. Položené na třetí oko podporuje mentální schopnosti zemsky orientovaných lidí, udržuje rovnováhu nižších čaker a podporuje růst kundalini. Je to ochranný kámen, jenž se tradičně nosil proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Ukazuje, jak se má správně používat síla, a přináší svému majiteli integritu osobnosti. Napomádá dosahování cílů, hledání vnitřních zdrojů a zvyšování srozumitelnosti záměrů. Ukotvuje změny, k nimž došlo ve fyzickém těle. Výborně poslouží při hledání vašich vlastních potřeb, stejně jako potřeb ostatních. Dokáže rozlišit mezi zbožným přáním a tím, co doopravdy potřebujeme. Vyrovnává činnost obou mozkových hemisfér a zvyšuje jejich praktické využití. Napomáhá sbírat roztroušené informace a vytvářet z nich kompletní celek. Usnadňuje řešení dilemat a vnitřních konfliktů, zejména vyvolaných pýchou a tvrdohlavostí. Je to mimořádně účinný krystal při léčbe mentální rovnováhy a duševních poruch. Nosí štěstí a peníze. Lidi posedlé nakupováním drží pod kontrolou, protože vnáší do financí princip reality. Přitahuje úspěch mladým lidem.

Duchovní rovina: pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu, přehnanou sebekritikou a zablokovanými tvůrčími silami. Pomáhá rozeznat vlastní nadání a schopnosti. Současně ale upozorňuje na chyby, které je nutno překonat. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislí na druhých, a pobízí je, aby se odhodlali ke změnám. Udržuje rovnováhu mezi energiemi jin a jang emocionálního těla, potlačuje deprese a zlepšuje náladu.

Harmonmizační využití: Udravuje krk a rozmnožovací orgány. Odstraňuje křeče a překážky. Pomáhá při nápravě zlomených kostí, snižuje přílišnou touhu po jídle, tabáku, alkoholu, nebo jiných stimulátech. Pomáhá při trávení a ulevuje při potížích s vředy, problémech se žaludkem a žlučníkem. Zahřívá revmatické klouby a kosti. Posiluje dýchací cesty a plíce. Zlepšuje stav při bronchitidě a zmírňuje dušnost při astmatických záchvatech.
 
 
hawks eye thumb

Sokolí oko: přináší uklidnění a mírní stres. Pomáhá při velkém vzrušení, vznětlivosti a fóbiích. Při léčení zpomaluje modré tygří oko metabolizmus, uklidňuje příliš silnou pohlavní touhu a zahání sexuální frustraci. Pomáhá nám získat správnu perspektivu, aby jsme uměli dokonale odhadnout situaci, jakoby jsme sa na ni dívali zvrchu, očima sokola. Sokol zosobňuje tvrdé, nekompromisní intuitivní vidění a intuitivní moudrost. Prohlubuje meditaci, hlavně meditaci Třetího oka. Odhaluje nám pravdu (o sobě, o druhých) a tím nám pomáhá růst. Zvyšuje integritu komunikace, pomáhá nám přetlumočit city na slova. Dodává nám odvahu rozpoznat nápady a sílu vůle na jejich realizaci. Používá se na ochranu, hlavně horních čaker, především při práci s Třetím okem.

   
   
Očista kamenů: pod proudem vlažné vody
Dobíjení kamenů: nabíjíme na slunci dokud necítíme, že jsou jím plné
Astrologické znamení: Panna, Lev, Býk, Blíženci
Čakra: 3. čakra - Manipúra

 

 tiger eye-left  tiger eye-centr  tiger eye-right
Číst více..