Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Tanzanit

   Tanzanit (Tanzanite)
           
Složení: (Ca2Al3(SiO4)(Si2O7)O(OH)) + (Cr,Sr)
Výskyt: Tanzánie
Tvrdost: 61/2 
Barvy:  hnědá, modrá, fialová 
Kryst.soustava: Kosočtverečná (ortorombická)
             
 Tanzanit: je jeden z nejvzácnějších drahokamů na světě. Jedná se o odrůdu Zoisitu levandulově modré barvy, která byla objevena teprve v roce 1967 Manuelem de Souza v Tanzánii a podle svého naleziště byl i drahokam pojmenován. Tanzánie je jediné místo, kde se tyto drahokamy těží a vzhledem k značné vytěženosti naleziště jeho cena výrazně stoupá.
Je kamenem přeměny fialovým plamenem, má mimořádně vysoké vibrace spojující andělské říše, duchovní vůdce, nebeské mistry a Kristovo vědomí. Pomáhá snadno vstoupit do změněných stavů vědomí a žít vědomě ve věčnosti.

V rovině duchovní tento kámen usnadňuje vnitřní i vnější cestování, zesiluje metafyzické schopnosti a navozuje velice hlubokou meditaci. Tanzanit otevírá jemnohmotné čakry na biomagnetickém pouzdře, napojuje na hvězdu duše, abyste dosáhli další roviny duchovního vývoje a uzemnili ji do fyzického plánu. Napojuje se na akášu a usnadňuje multidimenzionální buněčné a karmické léčení, takže duše je připravena ke vstupu do nebeských sfér.

Tento krystal je prospěšný, toužíte-li odhalit své skutečné poslání, a blahodárně působí na přepracované lidi, harmonizuje výkyvy energie a pomáhá udělat si čas pro sebe. V rovině emoční překonává depresi a úzkost, nahrazuje je důvěrou a duševní rovnováhou. Je dokonalým kamenem pro vyřešení dilematu mezi hlavou a srdcem, učí, jak žít se soucitným srdcem a osvícenou myslí.

Šperky z tanzanitu byste však měli nosit opatrně, protože citlivé osoby mohou stimulovat přespříliš. Pokud by tedy vyvolaly nekontrolovatelné psychické zážitky, duševní přetížení nebo nechtěnou telepatii, sundejte jej a nahraďte vhodným ochranným kamenem, jako např. hematit, pruhovaný achát nebo kouřový křemen.

Harmonizační účinky: blahodárně působí na nové naprogramování buněčné paměti, sluch a zklidnění mysli, dále na vlasy, pokožku, hlavu, krk, hruď, ledviny a nervy. Prospívá při léčbě minulých životů. Obnovuje vitalitu těla, zpomaluje procesy stárnutí a zvyšuje vnitřní světlo nositele, jenž pak vyzařuje zdraví. Chrání před vedlejšími účinky nezbytné léčby. Léčivě působí na mozek a nervovou soustavu. Pomáhá při komatu a ochrnutí, aby se člověk stal opět pánem svého vlastního těla.
 
 Všechny informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů: teplou proudící vodou
Dobíjení: kamenů: na slunci nebo na křišťálu
Astrologické znamení: Střelec, Blíženci, Beran, Štír, Lev
Čakra: 5. čakra - Višuddha
6. čakra - Ádžňa
7. čakra - Sahasrára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1