Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Stromatolit

   Stromatolit (Stromatolite)
           
Složení:  
Výskyt: Maroko, Madagaskar 
Tvrdost:  
Barvy:  zelená, hnědá 
Kryst.soustava:  
             
 Stromatolit: pochází ze zkamenělých řas, jedné z nejstarších forem života. O řasách se soudí, že se zasloužily o vznik kyslíku na této planetě. Stromatolit v sobě nese věčnou moudrost. Pomáhá číst záznamy akáši o předchozích životech, ale současně pohlížet do budoucnosti. Tento kámen poskytuje vynikající podporu v době evolučních změn, neboť sám má za sebou miliardy let plných chaosu, katastrof a transformací.

Stromatolit je užítečný, musíte-li vstřebat své zkušenosti a vzít si z nich ponaučení. Posiluje flexibilitu a schopnost zvládat neshody, ale současně si zachovat svůj pohled na věc a pokračovat v cestě za naplněním vlastních planetárních cílů. Mimořádně efektivní při zužitkování minulých zkušeností. Pomáhá stát na vlastních nohou a jednat v souladu s tím, kam nás naše duše vede. Meditace s tímto kamenem funguje jako portál do vzdálené minulosti Země. Stromatolit nás dokáže dostat hluboko do historie ke kořenům evoluce a k přísně střeženým tajemstvím. Nesete-li v sobě otisky mentálních programů, které vám již v současnosti nejsou k užitku nebo slouží k naplňování cílů někoho jiného, stromatolit pomůže se jich zbavit. S ním také nebudete tolik podléhat stresu a dokážete přinášet útěchu a přátelství všem osamělým.

Stromatolit rezonuje s nejstarší částí mozkového kmene a s autonomními procesy v těle. Přiložený k hlavě odstraňuje bloky, nežádoucí stereotypy a programy, které se tam usadily, a současně podporuje přijímání nových vzorců chování a posiluje pružnost mysli. Pomáhá při terapiích založených na působení na meridiány, jako je např. technika emocionální svobody (EFT). Zlepšuje fungování mozku a činnost neurotransmiterů. Pomáhá při uzdravování na buněčné úrovni, posiluje tělesné struktury. Noste kámen u sebe, chcete-li urychlit rekonvalescenci po vážné nemoci nebo psychosomatické poruše. Stromatolit napomáhá proudění tekutin tělem a mozkem, reguluje jeho intenzitu a podobně jako všechny fosílie působí příznivě na kosterní systém i na objem mozkové hemisféry. Podporuje vylučování toxických látek z ledvin a bohatě prokrvovaných orgánů. V oblasti životního prostředí pomáhá při čistění a uzdravování Země. Kámen podporuje fotosyntézu rostlin a zvyšuje produkci kyslíku.

Harmonizační účinky: je prospěšný při léčení brzlíku a krku. Tradičně se užívá k léčbě rukou a nohou. Může zabírat na Parkinsonovu chorobu a na poruchy mozkového kmene. Energeticky posiluje kosti a zuby. Zlepšuje rovněž činnost ledvin a močového měchýře.
 
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů: na slunci
Astrologické znamení: všechna znamení
Čakra: všechny čakry
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1