Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Sodalit

Sodalit

sodalit_thmb 
Sodalit (Sodalite)
           
Složení:
Na
8
(Al
6
Si
6
O
24
)Cl
2
Výskyt: Kanada, USA, Grónsko, Brazílie, Portugalsko, Rumunsko, Rusko
Tvrdost: 5.5-6
Barvy: Modrá,fialová,zelená; s bílými žilkami
Kryst.soustava: krychlová (kubická)
             
Sodalit:  spojuje logiku s intuicí a otevírá dokořán bránu vnímavosti ducha, neboť přináší informace z vyšší mysli až dolů na tělesnou úroveň. Podněcuje činnost šišinky a třetího oka. Pruhlubuje meditaci. Když se ponoříte do meditace navozené sodalitem, dokáže vaše mysl porozumět aktuálním okolnostem vašeho života. Jde o kámen podněcující majitele k cestě za pravdou a ideály, které jej nutí zůstat věrný sám sobě a všemu, v co věří. 
 
Mezi modrými kameny, jejichž barva reprezentuje sílu ducha, má nejintenzivnější vibrace a vytváří tak nejsilnější spojení ducha a hmoty. Využíváme-li síly tohoto kamene, můžeme lépe uskutečňovat naše myšlenky a cíle v každodenním životě. Pomáhá také těm, kdo rád staví vzdušné zámky a zapomínají, že se v nich nedá žít. Umožňuje jim přizpůsobit realitě své představy a fantazie tak, aby je bylo možné uskutečnit. Daruje nám schopnost myslet do hloubky, přivádí našeho ducha k podstatným věcem a zprostředkuje poznání, že i ve hmotě působí síla ducha. S jeho pomocí se lépe koncentrujeme. Přecitlivělým lidem dodává větší vyrovnanost. Odstraňuje strach z nemocí, dodává odvahu. Třením kamene v rukou je možné posilovat i imunitní systém jiných osob tím, že své přání jim posíláme na frekvenci krystalu.
             
V duševní rovině přináší krystal vyrovnanost a potlačuje nával paniky. Dokáže transformovat povahu lidí, kteří cítí potřebu neustále se bránit nebo reagují příliš citlivě. Odhaluje kořeny jejich obav, fóbií, pocitů viny a svazujícího jednání, což jim brání stát se tím, kým doopravdy jsou. Zvyšuje sebevědomí, pomáhá přijímat sama sebe a zvyšuje důvěru ve vlastní schopnosti. Sodalit je jedním z kamenů, které vynášejí na světlo stinné vlastnosti a umožňují, aby je člověk bez posuzování přijal.
             
Harmonizační využití: sodalit udržuje v rovnováze metabolizmus, překonává nedostatek vápníku a čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány. Podněcuje fungování imunitního systému. Působí na krk, hlasivky a hrtan. Podněcuje vstřebávání tekutin v těle.
 
Očista kamenů:
pod tekoucí vlažnou vodou
Dobíjení kamenů:
na drúze křišťálu alespoň hodinu na přímém slunci. Křišťál není podmínkou.
astrologické znamení: Rak, Panna, Střelec, Váhy
čakra:
6. čakra - Ádžňa

 

sodalite left sodalite centr sodalit right
Číst více..