Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Smaragd

Smaragd

smaragd_thmb2 
Smaragd (Emerald)
           
Složení:
Be3Al2(SiO3)6
Výskyt: Afgánistán, Austrálie, Brazílie,Bulharsko, Canada, Čína, Egypt, Ethiopie, Francie, Indie, Itálie, Madagascar, Mozambique, Namibie, Nigerie, Norsko, Pakistán, Rusko, Tanzanie, USA, Zambie
Tvrdost: 7,5-8
Barvy: Různé odstíny zelené až po bezbarvý.
Kryst.soustava: šesterečná (hexagonální)
             
Smaragd: byl od nepaměti ctěn jako nejcennější drahokam. "Patří k apoštolským kamenům", cituje se v bibli. Byl součástí kultovních předmětů a nemohl ani chybět v korunovačních a církevních klenotech. Ve středověku se doporučovalo na valounek smaragdu krátce dýchat a poté jím potírat při bolestech hlavy spánky a čelo. Věřilo se i v jeho pomoc proti uřknutí a měl pomáhat v jasnovidectví. Jeho hluboká zeleň promlouvá přímo k našemu srdci. Symbolizuje očistu, regeneraci, propojení matérie s duchovnem, pozemské s absolutním, Božím. Probouzí v našem srdci nadsmyslovou lásku. Pročišťuje naše pocity ke všemu živému, prohlubuje náš soucit se vším utrpením kolem, nechá nás vnitřně rozkvétat. Učí nás naslouchat, porozumět, soucítit, vázat křehká pouta lásky se vším, co potřebuje naši pomoc a pochopení. Svým vyrovnaným vlněním v nás probouzí vnitřní jas, duchovní víru, která nepotřebuje vnější důkazy ani ceremonie. Vede nás cestou pokory k pravdě.
             
V duševní oblasti je nám smaragd šťastnou hvězdou. Posiluje naši paměť a podporuje intelekt, tiší náš stres, splín a trýznivé stavy deprese. Položen na srdeční čakru neutralizuje negativní síly, které brání srdci plně rozvinut své možnosti. Posiluje je a omezuje. Není to nic nového, neboť tradice již po staletí připisuje smaragdu regenerační schopnosti.
             
Harmonizační využití:Smaragdovou vodou vyhlazujeme vrásky a osvěžujeme stárnoucí zrak. Takto se dříve léčily i záněty očí. Dnes se většinou doporučuje smaragdová voda proti nadýmání, při žlučníkových a jaterních potížích, pálení žáhy, žaludečních vředech a slabosti srdce. Pro zvýšení účinku přikládáme současně i krystaly nebo valounky přímo na postižená místa. Uplatnění smaragdu je široké. Nové zkušenosti a poznatky potvrzují jeho účinky při infekčních onemocněních epidemické povahy jako je chřipka, při angíně, úplavici a průjmech. Doporučuje se i při zánětu vedlejších nosních a čelních dutin, migréně, diabetes, epilepsii, skleróze multipex a Parkinsonově nemoci. Celkově posiluje systém našeho organismu.


Očista kamenů:
po každém použití pečlivě čistit vlažnou vodou a nepřepínat jeho síly.
Dobíjení kamenů:
nabíjet ho jen krátce na nepřímém slunci.
astrologické znamení: Lev, Býk, Rak
čakra:
4. čakra - Anáhata
6. čakra - Ádžňa
7. čakra - Sahasrára
 smaragd left2  smaragd left smaragd right 
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 2