Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Sluneční kámen

Sluneční kámen

sunstone_thmb
Sluneční kámen (Sunstone)
           
Složení: (Ca,Na)((Al,Si)2Si2O8)
Výskyt: Austrálie, Indie, Norsko, USA, Rusko
Tvrdost: 6-6,5
Barvy: Žlutá,oranžová,červená,čirá,šedá
Kryst.soustava: trojklonná (triklinická)
             

Sluneční kámen: vnáší do života radost a světlo, daruje víru v dobro a ve štěstí. Šíří kolem sebe příznivou atmosféru a zvyšuje úroveň intuice. Pokud váš život ztratí příjemnější tvář, dokáže mu ji sluneční kámen navrátit a vám pomůže nabrat nové síly. Čistí všechny čakry. Tím, že přináší světlo, lehkost a novou energii, umožňuje vašemu skutečnému já, aby se šťastně rozzářilo. Tradičně je spojován s vlídnými božstvy a příznivým osudem. Jedná se o alchymistický kámen, který během meditací i v každodenním životě přináší hluboké spojení se světlem a léčivou silou Slunce. Podporuje rozvoj talentů, pozitivního myšlení a vytváření intuitivních nápadů.

Funguje velice dobře při odstraňování "háčků", ať už v čakrách nebo auře, na mentální nebo emocionální úrovni, jimiž se vás k sobě snaží připoutat jiní lidé. Mohou to být rodiče, kteří si vás chtěji udržet jen pro sebe, děti nebo partner. Vysávají z vás energii. Sluneční kámen oplácí vašim blízkým s láskou jejich přízeň, přičemž současně působí blahodárně při přetínání pout. Pokud je pro vás těžké říkat "ne" a věčně se jen objetujete pro druhé, noste sluneční kámen stále s sebou. Krystal potlačuje závislost, napomáhá schopnosti řídit vlastí osud, podporuje nezávislost a sílu do dalšího života.
             
Na citové úrovni: potlačuje deprese a rozhání chmury. Mimořádně účinně funguje ve chvílích temných nálad vyvolaných střídáním ročních dob; zejména prosvětluje tmu dlouhým zimních dní. Pomáhá, chcete-li se odpoutat od pocitů diskriminace, znevýhodňování a opuštěnosti. Odstraňuje zábrany a potíže, rovněž zahání pocity selhání a zvyšuje vědomí vlastní ceny a sebedůvěru. Vyvolává optimismus a nadšení. Pomáhá nahlížet na všechno z lepší stránky. Dokonce i tem nejzarytější pesimista podlehne moci slunečního kamene.
             
Harmonizační využití: podporuje samoléčivé schopnosti, reguluje činnost autonomního nervového systému a udržuje rovnováhu všech orgánů. Pomáhá při chronické bolesti krku a přináší úlevu při žaludečních vředech. Mimořádnou účinnost má při nemocech a potížích způsobených střídáním ročních dob. Rozhání deprese. Více kousků můžete rozložit kolem těla, čímž se uleví při problémech s chrupavkami, revmatismem a všeobecně od bolestí.
 
Očista kamenů:
pod tekoucí vodou
Dobíjení kamenů:
na drúze křišťálu, nebo na přímém slunci
astrologické znamení: Lev, Váha, Ryby
čakra:
všechny čakry
 Oregon sunstone  sunstone centr sunstone right 
Číst více..