Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Skapolit

Skapolit

 
Různé UV délky
Skapolit (Scapolite)
           
Složení: Ca4Al6Si6O24CO3 / Na4Al3Si9O24Cl
Výskyt: Barma, Čína, Německo, Madagaskar, Kanada, USA, Peru, Tanzánie
Tvrdost: 5,5-6
Barvy: růžová, modrá, fialová, žlutá, bezbarvá
Kryst.soustava: čtverečná (tetragonální)
             
Skapolit: je kamenem sebekázně, podněcující nezávislost a dosažitelné cíle založené spíše na objektivním plánování než na plnění přání a překonává ochablost a sabotování vlastních aktivit. Transformuje a poskytuje jasně vidět, co je třeba.  Tento kámen vám brání dělat ze sebe obětního beránka, i v té sebemenší míře, blokuje všechny vnější vlivy, které brzdí váš život. Umožňuje k onomu vnitřnímu sabotérovi či obětnímu beránkovi mluvit, pomáhá zjistit, jakou roli tato postava ve vašem životě hraje - obvykle je to něco, co už máte za sebou a co už neplatí - a působí na tuto vnitřní postavu tak, aby nyní vašemu současnému životnímu plánu pomáhala. Skapolit vás potom vytrhne z duchovní ochablosti a začne popohánět k činu.
 
             

V mentální rovině je skapolit užitečný k účinnému nastolení vědomé změny. Osvobozuje levou mozkovou hemisféru, zvyšuje analytickou schopnost. Je to ideální kámen pro ty, kdo trpí dyslexií; měli by ho nosit u sebe.

V rovině emoční pomáhá ukončit sebeobviňování. Představuje emoční plán, odstraňuje následky starých citových traumat.
             
Harmonizační využití: pomáhá při pooperačním zotavování a stimuluje buněčnou paměť a vstřebávání vápníku. Údajně uvolňuje křečové žíly, rozptyluje šedý a zelený zákal. Usnadňuje odvedení "zaražené" energie z těla, zejména nohou a žil.
 
 
Očista kamenů:
pod tekoucí vodou nebo na křišťálu
Dobíjení kamenů:
na slunci
astrologické znamení: všechna znamení
čakra:
3 čakra - Manipúra
 scapoliteleft  Scapolite centr  scapoliteright
Číst více..