Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Septárie

  Septárie (Septarian)
           
Složení: uhličitan vápenatý, křemičitany, hematit, goethit, pyrit, markazit, dolomit, siderit, baryt
Výskyt: Maroko, USA, Čína, Nový Zéland, Egypt
Tvrdost: 3 - 5
Barvy: žlutá, hnědá, šedá, černá 
Kryst.soustava: dle výplně
             
 Septarie: (známá též jako Dračí kámen) poskytuje silnou energetickou ochranu jak na fyzické, tak duševní i éterické úrovni. Umožňuje člověku zůstat pevný a stabilní a čelit konfliktům nebo obtížným situacím; transformuje zahořklost a zklamání v naději a důvěru; povzbuzuje k vyslovení duševních problémů namísto jejich odsunutí stranou a zapouzdření; vyvolává hluboké a dávné vzpomínky. Je vynikajícím spojencem při studiu. Příznivě rozvíjí kariéru, zejména spojenou s vystupováním na veřejnosti. Stimuluje základní - kořenovou čakru. Přináší povznášející pocit radosti a vnitřního rozvoje.

Spojuje vlastnosti kalcitu, aragonitu a chalcedonu, povzbuzuje péči o Zemi - šedé srůsty na kameni souvisejí s energií dévů. Tento kámen soustřeďuje léčivé vibrace vznikající při bubnování a opakovaném přeříkávání a zvyšuje soudržnost jakékoliv duchovní skupiny.

Pomáhá v přetváření nežádoucích vzorců a programů a směřuje svého držitele k nejvhodnějším nástrojům. V duchovní rovině harmonizuje emoce a intelekt s vyšším myšlením a přivádí k osvícení.

V oblasti duševní tento radostný kámen poskytuje pomoc při formování myšlenek a pomáhá je projevit. Vštěpuje trpělivost, toleranci a vytrvalost. Jestliže máte naopak mnoho nápadů, které nikdy neuskutečníte, pomůže proměnit váš tvůrčí potenciál ve skutek. Je užitečným pomocníkem při veřejných řečnických projevech, zvyšuje také schopnost komunikace ve skupině. Vyživuje emoce a uklidňuje. Je užitečným nástrojem pro péči o sebe i o ostatní.

Harmonizační účinky: tento kámen je mimořádne užitečný také při soustředění na samoléčivé schoposti těla. Zjišťuje bloky v těle, ruší je a uvádí do rovnováhy. Léčí kožní choroby, snižuje otoky a výrůstky. Podporuje buněčnou paměť a metabolismus, dále střeva, ledviny, krev, srdce a sebeléčbu obecně.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů: pod proudem vody nebo na křišťálu
Dobíjení: kamenů: na slunci
Astrologické znamení: všechny znamení 
Čakra: 1. čakra - Múladhára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!