Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Safír

   Safír (Sapphire)
           
Složení: Al2O3
Výskyt: Afgánistán, Austrálie, Barma, Brazílie, Čína, Indie, Madagaskar 
Tvrdost: 9
Barvy: modrá, fialová, růžová, oranžová, žlutá 
Kryst.soustava: Klencová (trigonální)
             
 Safír: je známý jako kámen moudrosti, víry a duchovní čistoty. Umožňuje soustředění, uklidňuje mysl a zbavuje ji nežádoucích myšlenek i duševního napětí. Safír vnáší do mysli klid a jistotu, čímž uvádí do souladu tělesnou, rozumovou a duchovní rovinu a současně udržuje rovnováhu uvnitř těla. Tento krystal potlačuje depresi a duchovní zmatek. Přináším prosperitu a přitahuje k majiteli dary všeho druhu. Položený na krku odstraňuje zklamání a napomáhá vyjádření vlastního já.

Harmonizační účinky: safír je tradičně kámen duchovní léčby. Zvláštní účinky se projevují, když stahujete léčivé síly od andělského nebo vyššího zdroje. Zvyšuje také účinnost léčby hlasem nebo hudbou. Safír uklidňuje příliš aktivní tělesný systém a reguluje činnost žláz. Blahodárně působí na oči, odstraňuje nečistoty a stres. Léčí krevní poruchy a potlačuje nadměrné krvácení, posiluje cévy a zvyšuje jejich pružnost.

Modrý safír: je hledačem duchovní pravdy. Tradičně se spojuje s láskou a neposkvrněností. Jedná se o mimořádně účinný kámen, pokud jde o léčení Země a čaker. Tento poklidný kámen pomáhá setrvat na vlastní duchovní cestě. Používá se při šamanských obřadech k přetavování negativních energií. Jeho síla je především v jeho meditativní a spirituální vlastnosti. Neutralizuje zmatení a iluze, které nám stojí v cestě k poznání. Učí nás, že existují vyšší síly, než je naše přání a vůle. Jeho síla je především v jeho hluboké nebeské modři, která oduševňuje, očišťuje a je nejčistší a nejmocnější představitel modrých kamenů. Tmavomodré světlo safíru nás může připravit na setkání a vedení vyšších duchovních bytostí tím, že vytvoří pro to nutné předpoklady. V indické literatuře se doporučuje k léčení epilepsie a dělohy. Ajurvédská medicína jej doporučovala k léčení kolikových bolestí, revmatismu a duševních chorob. Papež Innocent III. nařídil všem biskupům, aby nosili prsten se safírem, protože se všeobecně věřilo, že ochraňuje proti ďáblu a jeho nástrahám.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na slunci nebo na křišťálu
Astrologické znamení:  Býk, Blíženci, Panna, Váhy, Střelec, Kozoroh, Vodnář, Ryby
Čakra:  5. čakra - Višuddha
 6. čakra - Ádžňa
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!