Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Růženín

  Růženín (Rose Quartz)
           
Složení: SiO2
Výskyt: Austrálie, Brazílie, Čína, Německo, ČR, USA
Tvrdost: 7
Barvy: růžová
Kryst.soustava: Klencová (trigonální)
Šesterečná (hexagonální)
             
 Růženín: svou růžovou barvou v nás probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Jedná se o jeden z nejdůležitějších krystalů pro srdce a srdeční čakru. Přináší poučení o skutečné podstatě lásky. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do něj vnitřní hojení a lásku k sobě samému. Má uklidňující, tišící účinek. Výborně poslouží ve chvílích traumat nebo krizí. Pokud k sobě chcete přilákat lásku, nemusíte hledat už nic jiného než růžový křemen. Jestliže jej položíte vedle postele nebo do rohu vztahů ve vašem bytě, bude k vám přitahovat lásku a nové vztahy tak účinně, že budete potřebovat často ametyst, aby se jeho účinek poněkud zmírnil. V existujících vztazích obnovuje důvěru a harmonii a podněcuje projevy nezištné lásky.

Pomáhá nesmělým projevit skrývané pocity a otevře srdci a smyslům vše, co krásného nás obklopuje. Probouzí v nás citlivost a vnímavost pro umění, oživí v nás fantazii, inspiraci a duševní tvořivost. Učí nás trpělivosti při řešení problémů. Svými měkkými vibracemi obklopuje duši. Jeho vyzařování je jako něžný dotek, pod nímž se naše srdce uvolní, získá opět důvěru a pozvolna se otevře. Rány srdce, které vznikly tvrdostí, hrubostí, odmítnutím nebo nevšímavostí našich bližních v průběhu našeho života, se pod jeho ochranou zacelí. Učí také odpouštět - nám samotným i ostatním. Jako "kámen umělců" oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Příznivě ovlivňuje stavy úzkosti a neurotické potíže. Jedná se o vynikající kámen pro zdolávání krize středního věku.

Harmonizační účinky: má pozitivní účinek u chorob ledvin, srdce, jater, plic a genitálií, též u důležitých center vegetativního nervového systému. Léčí infekce močové trubice. Má výborný vliv na poruchy plodnosti mužů. Odvádí z těla škodlivé látky a přebytečné tekutiny. Je velmi vhodný pro děti. Odstraňuje apatii, uklidňuje a posiluje srdeční činnost. Pomáhá při dlouhodobých nemocích, psychosomatických poruchách a střevních chorobách. Hojí popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť. Pomáhá při Alzheimerově a Parkinsonově nemoci a při stařecké demenci.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod tekoucí vodou
Dobíjení: kamenů:  růženín na přímém slunci ztrácí barvu, proto jej raději nabíjíme na slunci nepřímém
Astrologické znamení:  Býk, Váhy, Střelec, Ryby
Čakra:  4. čakra - Anáhata
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..