Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Rubín v Zoisitu

  Rubín v Zoisitu (Ruby Zoisite)
           
Složení: Ca2Al3(SiO4)(Si2O7)O(OH) + Al2O3
Výskyt: Indie, Tanzánie 
Tvrdost: 6-7
Barvy:  zelená, černá, červená 
Kryst.soustava: Kosočtverečná (ortorombická)
             
 Rubín v zoisitu: symbolizuje dvojí protiklad zelené a červené, klid a aktivitu, napětí a uvolnění, klad a zápor. "Cítí" okamžité potřeby svého nositele, uspokojuje je a usměrňuje ho směrem k pozitivním životním hodnotám. Je tedy univerzálním pomocníkem v pravém slova smyslu. S jeho pomocí lze jistěji kráčet po stezce života a snadněji dosáhnout vytyčených cílů. Jeho působení je velmi jemné. Posiluje paměť, zlepšuje koncentraci, pomáhá překonat deprese a pocity strachu. Pečuje o duševní rovnováhu a reálné nazírání na problémy tohoto světa. Chrání před přílišným sebevědomím a nepředloženým jednáním.

Nejúčinněji působí na čelní čakře, podněcuje činnost korunní čakry, navozuje změněné stavy vědomí a umožňuje přístup k duchovní paměti a duchovnímu učení. Dokáže mimořádně dobře pomoci při vyléčení duše v minulých životech. Tento kámen má neobvyklou schopnost rozvíjet individualitu, přičemž ale současně zachovává sepětí se zbytkem lidstva. Účinně zesiluje biomagnetické pole kolem těla. 

Harmonizační účinky: Zvlášť silně působí na mužské i ženské pohlavní orgány. Chrání před onemocněním varlat, semenných váčků, vaječníků, dělohy. Zvyšuje sexuální potřeby a je schopen harmonizovat sexuální choutky i prožitky obou partnerů a posilovat plodnost. Má příznivý vliv i na potlačení genetických vad. Při nošení na srdeční čakře ochraňuje srdce před anginou pectoris, po přiložení na čelní čakru posiluje činnost mozku a zpomaluje Alzheimerovy nemoci.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů: pod proudící vodou 
Dobíjení: kamenů: na křišťálu nebo na slunci
Astrologické znamení: všechny znamení 
Čakra: všechny čakry 
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..