Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Rubín

  Rubín (Ruby)
           
Složení: Al2O3
Výskyt: Afgánistán, Austrálie, Barma, Indie, Madagaskar, Vietnam 
Tvrdost: 9
Barvy: oranžová, červená 
Kryst.soustava: Klencová (trigonální)
             
 Rubín: je vynikající kámen pro vše, co souvisí s energií. Vnáší do života rázný přístup. Dodává energii a rovnováhu, jejíž příliv může mít na citlivější osoby až příliš silný účinek. Rubíny se nazývají slzami Buddhy. V Barmě se vyprávějí legendy, že všechny rubíny světa pocházejí z vajíčka, které snesl drak Naga. Hvězdicový rubín obsahuje tři užitečné anděly nebo duchy. Podněcuje vášnivou touhu žít, která ale nikdy nenabírá sebezničující podobu. Zlepšuje motivaci a dokáže nasměřovat k realistickým cílům. Rubín podněcuje činnost srdeční čakry, uvádí srdce do rovnováhy. Vybízí nás abychom se "vydali za štěstím". Krystal představuje dokonalý štít proti mentálním útokům a vysávání srdeční energie. Vyvolává pozitivně laděné sny a průzračné vizuální představy. Povzbuzuje činnost šišinky. Je jedním z kamenů hojnosti a pomáhá udržet si bohatství a nadšení.

Na duševní úrovni rubín zastavuje zlost a negativní energie, aby je mohl proměnit v pravý opak. Současně vám odstraňuje z cesty vše negativní. Tento kámen vám pomůže stát se dynamickým vůdcem. Navozuje stav mysli prodchnutý odvahou. Napomáhá mysli, aby se ostřila pod vlivem nejvyšího vědomí a nejvyšší možné koncentrace. Díky ochrannému účinku tohoto kamene si během hádek a názorových střetů dokážete počínat tvrději.

V citovém životě se rubín projevuje jako dynamický kámen. Podněcuje touhy a zažíhá v nitru nadšení. Rubín je krystal, jenž podporuje potřebu stýkat se s lidmi a vyvolává sexuálni aktivitu. Pokud jde o tělo, napomáhá překonávat vyčerpání a letargii. Zosobňuje sílu a energii. Na druhou stranu ale tlumí hyperaktivitu.

Harmonizační účinky: odvádí z těla, krve a lymfatickým tekutin jedovaté látky. Sráží horečku, léčí infekční nemoci a snižuje krevní tok. Mimořádně blahodárně působí na srdce a oběhový systém. Podporuje nadledvinky, ledviny, rozmnožovací orgány a slezinu. Posiluje imunitní systém. Harmonizuje produkci hormonů. Příznivý vliv má i na unavené oči, které se lépe prokrví, a tím se obnoví jejich funkce.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů: pod proudem vody
Dobíjení: kamenů: na měsíčním světle nebo na křišťálu
Astrologické znamení: Beran, Rak, Lev, Rubín, Střelec, Kozoroh, Panna
Čakra: 1. čakra - Múladhára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..