Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Pyrit

  Pyrit (Pyrite)
           
Složení: FeS2
Výskyt: USA, Itálie, Francie, Německo, Čína, GB, Rakousko,
Tvrdost: 6 - 6½
Barvy: zlatá, oxidací postupně šedne
Kryst.soustava: Krychlová (kubická)
             
Pyrit: díky zářivě chladné barvě, dokonalému tvaru, vodivosti tepla i elektřiny a schopnosti při křesání jiskřit, byl pyrit považován za silný magický kámen. Napovídá, že je ve spojení s tajemnými silami, keré jsou jeho prostřednictvím schopny předávat nám energii a řád. Náleží projektivní energii, elementu ohně a planetě Mars. Ideální kámen pro léčení s rychlým účinkem. Chrání na všech úrovních, zejména proti infekčním chorobám, úrazům a jiným nebezpečím. Učí diplomatickému jednání, zvyšuje příliv nových myšlenek, pomáhá při plánování, harmonizuje citovou nerovnováhu. Zvyšuje sebedůvěru a pomáhá lidem v podřízeném postavení uvědomit si vlastní cenu. Ulevuje při úzkosti, zklamání a melancholii. Dodává tělu energii a také všemu kolem sebe. Vhodný při duševní práci.
 
Pyritové slunce: Je to třetihorní hříčka přírody. V ezoterice je pyritové slunce považované za jeden z najkrásnějších symbolů meditace, vizionářství a koncentrace. Pomáhá nám se soustředit a najít střed, kde je ukryt pravý pramen našeho duchovního světla. Pomocí něho nalezneme vnitřní klid, jistotu a vyrovnanost. Boří naše překonané vzory, které brání dalšímu vývoji. Tiší nervozitu a brzdí nečekané zvraty nálad. Pomáhá nám činit správná rozhodnutí.
 
Při pocitech, že je člověk terčem destruktivních myšlenek jiného člověka - černé magie - umístňuje si k posteli pyritové slunce. Přináší pozitivní vibrace a poskytuje odstup od problémů. Dává lehkost, teplo a radost. Jinak působí stejně jako jiné formy pyritu.
 
Harmonizační použití: Tiší bolesti a křeče, také při menstruačních potížích, problémech s koleny a se zády. Bývá indikován při krevních výronech, popáleninách, cukrovce, nemocech z nachlazení, oslabení srdečního svalu, ischias, při namožení svalů, revmatu, při poruchách výměny, při bradavicích. 
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  teplou proudící vodou
Dobíjení: kamenů:  na nepřímém slunci
Astrologické znamení:  Beran, Kozoroh
Čakra:  3. čakra - Manipúra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 2