Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Perly

   Perly (Pearl)
           
Složení:  CaCO3
Výskyt:  Austrálie, Francie, Japonsko, Švédsko 
Tvrdost:  21/2 - 41/2
Barvy:  bílá, růžová, stříbrná, zelená, hnědá, černá, oranžová, zlatá 
Kryst.soustava:  Kosočtverečná (ortorombická)
             
Perly: ženy na všech kontinentech měly odjakživa "andělské slzy ztuhlé ve vodě" ve velké oblibě. Vznikají podrázděním vnitřku mušlí náhodně vzniklým cizím tělískem a ty se brání tím, že jej soustavně obalují vrstvičkami perleti. Mají většinou tvar více či méně pravidelného hrášku, který se po vylovení mušle z jejího vnitřku vyjímá.

Perly jsou zkamenělým návodem, jak překonávat bolestné zkušenosti - nikoli je pracně zahánět, ale akceptovat a postupně je, vrstvu po vrstvě, obalovat dobrem. Tím se nejen chráníme před zraněním, ale někdy vytvoříme i něco velmi krásného. Symbolizují ženskost, a to jak svým kulatým leskem, tak mírností, ale i proměnlivostí. Rozvíjejí v nás smysl pro krásu a dokonalost, láskyplnost i snahu o harmonii. Nejen že nás chrání před nehodami a neštěstím, ale dokonce před nimi varují změnou svého vzhledu.

 Díky svému složení ovlivňují především stavbu kostí a zubů. Posilují i nervový systém, brání svalové únavě i svalovým křečím a chrání pokožku před spálením. Mohou i mírnit horečky, upravovat zažívací potíže a snižovat citlivost vůči alergenům. Jejich účinek je však velmi jemný. Největší účinnost mají při nošení jako náhrdelník sahající na srdeční čakru, jako náramek nebo na temenní čakře. Pro delší nošení je vhodná kombinace s křišťálem. Jsou velmi citlivé, a proto by měly být očisťovány alespoň jednou za 14 dní v teplé proudící vodě.
 
 Všechny informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  co 14 dní pod proudící teplou vodou
Dobíjení: kamenů:  na zapadajícím slunci
Astrologické znamení:  Ryby, Rak, Váhy
Čakra:  2. čakra - Svádhišthána
 7. čakra - Sahasrára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 2