Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Olivín

   Olivín (Peridot)
           
Složení:  (Mg, Fe)2SiO4
Výskyt:  Austrálie, Brazílie, Kanada, Francie, Norsko, Pákistán 
Tvrdost:  6½ - 7
Barvy:  zelená 
Kryst.soustava:  Kosočtverečná (ortorombická)
             
 Olivín:ve starověku se věřilo, že olivín dokáže udržet člověka z dosahu zlých duchů. Dodnes se jedná o kámen chránící lidskou auru. Tento krystal je účinný čistič. Odhaluje přítomnost jedovatých látek na všech úrovních a neutralizuje je. Čistí jemné vyšší i fyzické tělo stejně jako mysl. Otevírá, pročišťuje a aktivuje srdeční čakru společně s čakrou solar plexu. Uvolňuje starou zátěž, kterou si člověk na cestě životem nese. Odstraňuje rovněž staré problémy, pocity viny nebo posedlosti. Přináší poznání, že lpění na lidech nebo na minulosti nepřináší nic dobrého. Současně radí, jak se oprostit od vnějších vlivů a jak získat vlastní vyšší energii coby průvodce životem.

Tento kámen odhaluje negativní struktury a staré vibrace, čímž uvolňuje přístup k novým frekvencím. Pokud se věnujete duševní práci, pomůže vám v rychlém postupu vpřed. Tento jasnovidný krystal vám pomáhá porozumět vlastnímu osudu a duchovnímu smyslu života. Zvláště účinný je pro léčitele.

V duševním životě peridot potlačuje žárlivost, nelibost, lítost a zlost. Současně dokáže odstranit stres. Podporuje klidný spánek. Zvyšuje sebedůvěru a schopnost prosadit se bez agresivního jednání. Peridot, který motivuje k dosažení dalšího růstu, pomáhá vyvolávat nezbytné změny. Usnadňuje zpětný pohled do minulosti, kde upozorňuje na dary, jichž se vám dostalo v podobě předešlých zkušeností. Současně naznačuje, jak můžete sami sobě odpustit. Jedná se o kámen, který zvyšuje srozumitelnost myšlenek, jejich průzračnost a celkovou pohodu. Je naladěn na přijímání duchovní pravdy a reguluje průběh životních cyklů.

Na mentální úrovni zostřuje mysl a otevírá ji novým rovinám vědomí. Brání vzniku letargie a obrací pozornost ke všemu, co jste (ať vědomě, nebo nevědomě) zavrhli. S pomocí olivínu dokážete přiznat své chyby a poté pokračovat dál. Pomůže vám přijmout zodpovědnost za vlastní život, zejména pokud jste až dosud věřili, že všechno bylo vždy chybou někoho jiného. Pod vlivem olivínu mohou doznat výrazného zlepšení všechny dosud problematické vztahy.

Podobně jako chryzopras nás i olivín svým jemným vlněním přivádí do těsného spojení s rostliným světem, kde tak často nacházíme po každodenním shonu úlevu a odpočinek. Jeho zář nás obdarovává teplem, životností, radostnou náladou a svěží energií, přičemž, stejně jako i jiné zelené kameny uklidňuje, očištuje a vyvažuje celý náš organismus.

Harmonizační využití: má uklidňující účinek. Uzdravuje a regeneruje tkáně. Posiluje metabolizmus a blahodárně působí na kůži. Pomáhá srdci, brzlíku, plicím, močovému měchýři, slezině a trávicímu traktu. Léčí rovněž vředy a posiluje zrak. Pokud se položí na břicho, pomáhá při porodu, neboť zesiluje svalové stahy a současně zmírňuje bolest. Jeho energie upravuje bipolární nesoulad a pomáhá překonávat hypochondrii.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  čistíme často pod proudem vlažné vody
Dobíjení: kamenů:  dlouhé nabíjení na slunci
Astrologické znamení:  Ryby, Vodnář, Panna, Váhy, Kozoroh, Býk
Čakra:  4. čakra - Anáhata
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1