Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Morganit

   Morganit (Morganite)
           
Složení:  Be3Al2(Si6O18)
Výskyt:  Brazílie, Madagaskar, USA, Afgánistán, Mozambik 
Tvrdost:  7½ - 8
Barvy:  růžová, oranžová 
Kryst.soustava:  Šesterečná (hexagonální)
             
 Morganit (růžový beryl): vyvolává lásku a udržuje ji. Dodává odvahu k projevům lásky a vytváří prostor potřebný k tomu, abychom si skutečně mohli užívat života. Jako růžový kámen aktivuje a pročišťuje srdeční čakru, do života plného stresu přináší uklidnění a blahodárně působí na nervový systém.

Tento kámen vás upozorní na zlozvyk využívat únikové cesty a na přehnanou ješitnost, která vám může bránit v duchovním rozvoji. Upozorní rovněž na dosud přehlížené potřeby duše. Morganit také pomáhá rozpoznávat nenaplněné citové potřeby a nevyjádřené emoce. Jedná se o účinný kámen při zahánění nepříznivých myšlenek a podvědomého odporu, jenž brání uzdravení a osobní proměně. Zbavuje člověka duševního návyku stavět se ustavičně do role oběti a otevírá srdce, aby dokázalo přijímat ničím nepodmíněnou lásku a úlevu. Udržuje citovou složku osobnosti ve vyrovnaném stavu, zatímco v těle dochází k posychosomatickým změnám.

Harmonizační využití: pomáhá morganit proti stresu a chorobám, které s ním souvisejí. Posiluje zásobování buněk kyslíkem, podporuje jejich přestavbu, léčí tuberkulózu, astma, rozedmu plic, srdeční problémy, závratě, impotenci a nedostatečnou činnost plic.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudící vodou
Dobíjení: kamenů:  na křišťálu
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  4. čakra - Anáhata
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 4