Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Labradorit

Labradorit

   
           
Složení: (Ca,Na)[Al(Al,Si)Si2O8] Hlinitokřemičitan sodno- vápenatý
Výskyt: Kanada, Madagaskar, USA, Finsko, Austrálie, Čína
Tvrdost: 6-6,5
Barvy: Hnědá, šedá, černá. Pod určitým lomem světla všechny různé barvy tzv. Schillerův efekt
Kryst.soustava: trojklonná (triklinická)
             
Labradorit: je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející do života světlo. Zvyšuje duchovní úroveň mysli a její spojení s kosmickými energiemi. Labradorit odklání nežádoucí energie od aury a brání úniku energie. Vytváří bariéry proti výronům negativní energie během léčby. Jedná se o krystal, který vás dokáže zavézt do jiných světů nebo životů. Labradorit je kámen ezoterického vědění umožňující zasvěcení do tajných mystérií. Uvádí do souladu fyzickou i éterickou sféru těla a obě propojuje s duchovním cílem, k němuž směřují. Zvyšuje úroveň dosaženého vědomí a uzemňuje duchovní energii do nižšího fyzického těla. Krystal podporuje rozvoj intuice a duševních darů včetně umění "správného načasování". Vynáší z podvědomí na povrch různá poselství a umožňuje jejich pochopení.
 
V duševním životě potlačuje labradorit strach, nejistotu a zbytky minulých zklamání včetně těch, která pocházejí z minulých životů. Posiluje víru v sebe sama i celý vesmír. Odstraňuje z vědomí představy jiných lidí včetně myšlenek útočících na vaši auru. Labradorit navozuje stav rozjímání a introspekce. Spojuje intelektuální pohled s intuitivní moudrostí. Výborně slouží k rozbíjení neopodstatněných iluzí tím, že dokáže proniknout až ke kořenu věcí a odhalit skutečné úmysly skrývající se za konkrétními myšlenkami a činy. Tento kámen vyvolává potlačované vzpomínky na minulost. Přináší sílu a vytrvalost. Jakožto kámen proměny připravuje tělo a duši na další růst.
 
Pomáhá rozpomenutí se na sny a vnesení jejich významu do každodenního života. Položený pod polštář podporuje sny. Výborná ochrana proti energetickým upírům. V začátcích channelingu nám pomáhá přijmout nové energie a bez velikých problémů sa vzdát svého ega, čím nás posouvá k našemu Vyššímu já. Zlepšuje vidění ve tmě (například v astrálu). Zvyšuje naši citlivost na tepelné vjemy, čím nám umožňuje vnímat, nakolik jsou předměty od nás vzdálené. Tato schopnost je spojená se schopností vidět auru. Když se vypracujeme na vyšší úroveň, dokážeme odhadovat předměty na dálku. Proto je labradorit výborný kámen pro slepé lidi.
 

Harmonizační využití:  přináší úlevu od stresu a reguluje metabolizmus. Posiluje imunitní systém a opravuje auru. Ulevuje od menstruačního napětí. Snižuje krevní tlak. Zklidňuje bušení srdce a krevní oběh, podporuje ledviny. Lze ho použít pro radionické léčení a hledání příčin nerovnováhy. 

 
Další druhy
  Spektrolit - nalézá se jen ve Finsku

Spektrolit: je vyšší rezonancí labradoritu a ve všech říších zahaluje duši ochranným pláštěm. V duchovní rovině tento vysoce mystický kámen povyšuje vědomí a usnadňuje multidimenzionální cestování. Obsahuje hlubokou ezoterickou moudrost, bere vás do dalších životů, odstraňuje suť z předchozích zklamání či nevhodných přání a posiluje důvěru ve vesmír. Je kamenem proměny, připravuje tělo a duši na vstup do nebeských sfér. Nošený na těle zabraňuje úniku energie nebo vampyrizaci energetického pole, zejména přivtělenou entitou. Pomáhá nám nenechat se vtáhnout do života jiných lidí a necítit se zodpovědnými za to, co oni sami sobě činí. Proto je vhodný pro "misionáře", "spasitele" a "ochránce vdov a sirotků a jiných bezbranných". Učí nás rozlišovat, co je náš "náklad" a co si necháme naložit na ramena od jiných a učí nás říct "ne". 

  Rozšiřuje vnitřní vidění, povzbuzuje třetí oko a odklání nechtěné energie nebo informace, aby nezapůsobily jako "uřknutí". Spektrolit rovněž odstraňuje projekce jiných lidí, včetně myšlenkových forem ulpívajících v energetickém poli, soma čakře nebo třetím oku. Podporuje dobré nápady, myšlenky a intuici, nechává dozrát dřímající potenciál a stará se o průlom blokád, strnulosti a jednostrannosti, dokáže uspořádat myšlenky při neplodném přemítání, pomáhá je nasměrovat na pozitivní možnosti a na vnitřní bohatství. V emoční rovině zvyšuje empatii a přijetí individuálních rozdílů a ukazuje, proč si lidé volí vývojovou cestu v podobě odvážných životních scénářů.
  Harmonizační účinky: prostřednictvím žlázy podvěsku mozkového oživuje a vyrovnává činnost všech žláz. Harmonizuje sluneční pleteň (solar plexus). Pomáhá při nespavosti způsobené duševním nebo mentálním přetížením. Aktivuje imunitní systém a pomáhá tak zejména při nachlazení a revmatických potížích.


         
Očista kamenů: pod proudem vody
Dobíjení: kamenů: na měsíčním světle nebo na křišťálu
Astrologické znamení: Štír, Střelec, Lev, Kozoroh, Vodnář, Ryby
Čakra: 3. čakra - Manipúra, 5. čakra - Višuddha, 6. čakra - Ádžňa
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..