Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Křemen s turmalínem

   Křišťál s Turmalínem (Tourmalinated Quartz)
           
Složení:  SiO2 + NaFe2+3Al6(Si6O18)(BO3)3(OH)3(OH)
Výskyt:  Brazílie, USA
Tvrdost:  7
Barvy:  čirá, bílá, černá 
Kryst.soustava:  Šesterečná (hexagonální)
             
 Křemen s turmalínem: černý kámen uvnitř bílého představuje vstupní bránu do skrytých království a triumfální vítězství světla nad temnotou, dne nad nocí, dobra nad zlem. Spojuje v jednom krystalu vlastnosti křemene a turmalínu. Jedná se o účinný ochranný kámen, který podporuje růst, posiluje energetické pole těla proti útoku zvenčí a současně odklání škodlivé vlivy prostředí. Je to krystal vhodný k odstraňování pavučin z minulosti ve vaší domácnosti a hodí se k neutralizování nepřátelských aktivit duchů. Odstraňuje strnulé způsoby chování a uvolňuje napětí na všech úrovních. Uvádí do harmonie oddělené a protikladně stojící prvky a polarity. Negativní myšlenky a energie mění v pozitivní. Je nejlepší rušičkou záření o pulzních frekvencích nebo z obrazovek. Pomáhá přecitlivělým dětem a zvířatům tolerovat hluk nebo náhlé pohyby.

Duševní rovina: v duševním životě napomáhá integrovat a léčit "stínové" energie. Potlačuje občas se vyskytující sklony škodit sám sobě. Dokáže účinně řešit a odstraňovat problémy. Povzbuzuje člověka k tomu, aby si stál za svými chybami a aby si je přiznal. Pomáhá při rozpolcenosti, vnitřním konfliktu a aby se přijímal takový, jaký je. Je báječným zdrojem vnitřní síly, pokud jste unaveni, ale nemáte možnost si odpočinout.

Léčebné využití: harmonizuje meridiány vyšších jemných těl a čaker. Uvolňuje tepny a léčí jizvy a poranění. Ulevuje při bolestech hlavy a dutin. Pomáhá při poruchách osobnosti. Pomáhá při zotavování po automobilových nehodách. Uvolňuje svalstvo, pomáhá při trávicích poruchách, zánětech kloubů, artróze a artritidě. Odstraňuje z těla toxické látky.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů: Důkladnou očistu provádíme buďto pod tekoucí voudou nebo ponořením do misky s vodou.
Dobíjení: kamenů: Nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho. Je vydatnou pomocí ostatním kamenům, které dobíjí a čistí.
Astrologické znamení:  Blíženci, Lev, Kozoroh, Štír, Střelec, Vodnář
Čakra:  6. čakra - Ádžňa
 7. čakra - Sahasrára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..