Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Kalcit

   Kalcit (Calcite)
           
Složení:  CaCO3
Výskyt:  Belgie, Brazílie, Kanada, Čína, Francie, Slovensko, USA, Norsko , Španělsko 
Tvrdost:  3
Barvy:  bezbarvá, žlutá, bílá, oranžová, červená, modrá, zelená 
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
 Kalcit obecně: je velice účinný zesilovač a čistič energie. Aby se z okolního prostředí odvedla negativní energie a současně se zvýšila vaše vlastní, stačí mít kalcit v místnosti. Z těla odstraňuje nečinnou energii. Barevné spektrum kalcitu čistí fyzické tělo společně s dalšímí vrstvami osobnosti. Je to aktivní krystal urychlující vývoj a růst. Spojuje cit s rozumem - vytváří emoční inteligenci. Má pozitivní účinek zejména v případech, kdy ztrácíme naději nebo motivaci. Pomáhá při boji s leností a dodává energii na všech úrovních osobnosti. Uklidňuje mysl, rozvíjí bystrý úsudek a schopnost analýzy. Podněcuje vhled a povzbuzuje paměť. Podporuje schopnost proměňovat myšlenky v činy. Je to velice užitečný kámen pro každého, kdo se věnuje studiu.
 
Duchovní rovina: napomáhá přístupu k vyšší moudrosti a rozvoji parapsychologických schopností včetně jasnozřivosti a cestování mimo tělo. Urychluje duchovní vývoj a umožňuje duši, aby si i po návratu do hmotného těla pamatovala zážitky z astrálních cest. Uvádí do rovnováhy citové napětí a nahrazuje ho klidem a vyrovnaností. Zvyšuje sebedůvěru a posiluje schopnost překonávat nezdary. Pročišťuje všechny čakry, udržuje je v rovnováze a dodává jim energii.
 
Harmonizační účinky: pročišťuje vylučovací orgány. Napomáhá usazování vápníku v kostech, ale současně brání jejich vápenatění. Posiluje kostru i klouby. Má blahodárný vliv na střevní flóru a na kůži. Podporuje sráženlivost krve a hojení tkání. Posiluje imunitní systém a u malých dětí napomáhá růstu. Lze jej aplikovat na kůži, vředy, bradavice - hojí rány.
 
Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.
 
Očista kamenů:  krátce omýt vlažnou vodou
Dobíjení: kamenů:  Nabíjí se na denním světle, ale ne na přímém slunci.
Astrologické znamení:  Ryby, Rak, Blíženci
Čakra:  3. čakra - Manipúra
 7. čakra - Sahasrára
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..