Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Jadeit

   Jadeit (Jadeite)
           
Složení:  Na(Al,Fe3+)Si2O6
Výskyt:  Brazílie, Čína, Kanada, Itálie, Japonsko, USS
Tvrdost:  6 - 7
Barvy:  různě zelená, bílá, černá, modrofialová 
Kryst.soustava:  Jednoklonná (monoklinická)
             
Jadeit: je symbolem čistoty a vyrovnanosti. V orientálních zemích je vnímán jako zosobnění moudrosti získané během rozjímání. Jadeit je spojen se srdeční čakrou a zvyšuje lásku i kvalitu péče o rodinu. Jedná se o ochranný kámen, jenž udržuje svého nositele mimo nebezpečí a vnáší do jeho života harmonii. Přitahuje štěstí a přátelství.

V duševním životě stabilizuje osobnost a uvádí duši do souladu s tělem. Přináší soběstačnost. Dokáže odhalit negativní myšlenky skryté v hloubi duše a uklidňuje mysl. Podněcuje zrod nových myšlenek a dokáže předestírat jednotlivé úkoly jako jednodušší. Do duševního života vstupuje jadeit také jako kámen snů. Pokud jej položíte na čelo, přináší sny nabízející zevrubný pohled do nitra věcí. Napomáhá uvolnění emocí, zejména podrážděnosti.

Duchovně dodává jadeit odvahu projevit, kým ve skutečnosti jsme. Pomáhá při poznávání sebe sama jakožto duchovní bytosti naplňující lidský úděl a současně probouzí dosud skryté poznání.

Léčebné využití: působí léčivě na ledviny, nadledvinky a močové ústrojí. Odstraňuje z těla jedovaté látky, uzdravuje buněčný a kosterní systém a pomáhá hojit stehy. Zvyšuje plodnost, příznivě působí při porodu, vliv má na kyčle a slezinu. Udržuje rovnováhu tekutin a poměr kyselého a zásaditého prostředí. Stimuluje nervy, poskytuje preventivní ochranu před křečovými žilami, pomáhá při mentální anorexii, vyrovnává meridiány a celý energetický systém. 
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  1x měsíčně pod proudem teplé vody
Dobíjení: kamenů:  na měsíčním světle
Astrologické znamení:  Beran, Rak, Váhy, Ryby, Panna, Štír, Vodnář, Býk
Čakra:  4. čakra - Anáhata
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!