Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Hemimorfit

   Hemimorfit (Hemimorphite)
           
Složení:  Zn4Si2O7(OH)2·H2O
Výskyt:  Argentina, Austrálie, Belgie, Čína, ČR, Francie, Německo, Itálie, Kanada, Rakousko, Mexiko, Peru 
Tvrdost:  4½ - 5
Barvy:  bezbarvá, bílá, modrá , zelená, hnědá, šedá 
Kryst.soustava:  Kosočtverečná (ortorombická)
             
 Hemimorfit: je velice ochranný kámen, chrání zejména před špatnými myšlenkami a manipulací. Ve starověku se údajně používal jako protijed. V duchovní oblasti usnadňuje stoupání vibrací fyzického těla i jemnohmotných těl a komunikaci s nejvyššími duchovními rovinami a dimenzemi.

Podporuje samostatný vývoj tím nejrychlejším způsobem. Vyžaduje osobní zodpovědnost, spojuje vás s vašim vyšším já, povzbuzuje, abyste přijali odpovědnost za svoje štěstí i ne-moc, a učí, že svou realitu tvoříte prostřednictvím svých myšlenek a postojů. Upozorňuje na vnější vlivy, které nejsou v souladu s plánem vaší duše, a pomáhá se jich zbavit.

V rovině psychické tento kámen ukazuje, jak rozvíjet vnitřní sílu a projevit nejvyšší potenciál, ale zároveň si udržet vědomí, že jste součástí lidstva. Vštěpuje smysl pro společenskou odpovědnost, pomáhá udržet získanou energii a zavázat se k činům, jejichž konce můžete dohlédnout.

V rovině emoční hemimorfit mírně ulevuje pocitu úzkosti. Pokud si neustále kladete příliš vysoké cíle, kterých nemůžete dosáhnout, děláte si přílišné naděje, pomůže vám tento kámen stanovit si realistické cíle a dosáhnout jich bez citového upnutí na výsledek. Tento optimistický kámen vám pomáhá vidět a přehodnotit nepříjemné a hluboce zakořeněné stránky vaší povahy, abyste v citové komunikaci dokázali být zcela otevření a čestní. Po stránce fyzické vám hemimorfit pomáhá dosáhnout celkového zdraví ve všech rovinách.

Harmonizační účinky: podporuje snižování hmotnosti, ulevuje od bolesti, podporuje srdce, buněčnou paměť a buněčnou stavbu. Pomáhá při léčbě genitálních oparů, krevního oběhu či chorob krve, bradavic a vředů, při hormonální nerovnováze, spáleninách a syndromu neklidných nohou.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vlažné vody
Dobíjení: kamenů:  položte jej na 24 hodin doprostřed zeleně 
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  4. čakra, 5. čakra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!