Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Hematit

   Hematit (Hematite)
           
Složení:  Fe2O3
Výskyt:  Argentina, Chile, Francie, Itálie, 
Tvrdost:  5 - 6
Barvy:  černá, šedá, rezavá
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
 Hematit: je zvláště účinný při uzemnění a jako ochranný kámen. Uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha. Pokud se použije během cest mimo tělo, chrání duši a vede ji zpátky do hmotného těla. Nese v sobě silný element jang a zajišťuje rovnováhu meridiánů. Odstraňuje vše nepříznivé a brání negativním energiím vstupovat do aury, čímž v těle nastoluje klid, mír a harmonii.

Duchovní rovina: pomáhá plachým ženám, zvyšuje sebevědomí a schopnost přežít. Dodává větší vůli k životu a rozvíjí spolehlivost. Odstraňuje omezení, která si jeho majitel v minulosti sám stanovil, a napomáhá rozvoji osobnosti. Účinně asistuje při překonávání různých nutkání a návyků. Obrací pozornost k nenaplněným touhám představujícím hnací motor lidského života. Pomáhá také hledat řešení vlastních chybných rozhodnutí a přijímat je spíše jako poučení do budoucna než jako katastrofy. Přispívá k soustředění a zaměření na jednu věc. Zlepšuje paměť a přispívá ke zrodu originálních myšlenek. Egypťané pokládali svým mrtvým talisman z hematitu pod hlavu, aby jim tak ulehčili odchod na věčnost. Je vhodný pro všechny formy psychické sebeobrany, ochrany hranic a domova.

Harmonizační využití: je velice silně spojen s krví. Pomáhá při oběhových problémech a nemoci krve. Podporuje činnost ledvin a současně pomáhá regenerovat jejich tkáň. Podněcuje ukládání železa a tvorbu krvinek. Léči křeče v nohou, zahání úzkost a nespavost. Pomáhá rovnat záda a příznivě působí při zlomeninách. Ve fyzickém smyslu pomáhá v rekonvalescenci po nemoci. Podporuje vstřebávání železa. Byl znám jako zastavovač krve.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  čistíme jen krátce pod tekoucí vodou
Dobíjení: kamenů:  na slunci libovolně dlouho
Astrologické znamení:  Beran, Panna, Štír
Čakra:  1. čakra - Múladhára
 3. čakra - Manipúra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..