Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Granát

granat_thmb Granát (Garnet)
           
Složení: X3Z2(SiO4)  Dle druhu(X= Mg,Ca,Fe,Mn;   Z= Al,Fe,Cr,V)
Výskyt: ČR, USA, Rusko, Brazílie, Austrálie, Mexiko, Polsko, Německo
Tvrdost: 6½ - 7½
Barvy: červená, oranžová, žlutá, zelená
Kryst.soustava:    
krychlová (kubická)
             
Granát obecně:je kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Je dárcem životodárné, život probouzející energie, sexuální vitality, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznámé. Stále znovu nás podněcuje k neochabující činnosti a probouzí v nás nadšení a odvahu ubírat se cestami, kterými dosud nikdo neprošel.  Pomáhá nám překonávat v sobě zábrany, které nám brání uskutečňovat svá předsevzetí. Posiluje naši vytrvalost dovést je ke zdárnému konci, jednou započaté nevzdávat. Ale granát nám nedaruje jen energii, neúnavnost a vášeň, každým dnem v nás probouzí radost žít, těšit se z prostých věcí na Zemi, nalézat okouzlení ve všem živém, co nás obklopuje a čeho jsme i my nedílnou součástí.
 
Duchovní rovina: je spojen s podvěskem mozkovým. Dokáže podnítit rozvoj rozšířeného vědomí a vzpomínky na minulé životy. Aktivuje činnost dalších krystalů a zesiluje jejich účinky. Pročišťuje negativní energii čaker. Dokáže zaostřit a zpřesnit schopnost správného náhledu na sebe samé i druhé. Zahání zakořeněné způsoby jednání, které už přestaly sloužit původnímu účelu. Současně pomáhá překonávat odpor nebo podvědomé vnitřní zábrany.  Usnadňuje odkládání již nepotřebných či zastaralých myšlenek a představ. Citově pomáhá překonávat různé zákazy a tabu. Otevírá srdce dokořán a zvyšuje sebedůvěru. 
 
Harmonizační účinky: regeneruje tělo, posiluje metabolismus. Povzbuzuje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek. Regeneruje DNA. Pomáhá při vstřebávání minerálů a vitamínů. Jeho neméně pozitivní léčebný vliv je od nepaměti znám a využíván při poruchách pohlavních orgánů a impotenci psychického původu. Valounkem granátu můžeme masáží zmirňovat revmatické bolesti. Granátový elixír posiluje funkci jater a sleziny, zevně hojí zánětlivá kožní onemocnění.


         
Očista kamenů: přes noc v misce s vodou a křišťálem, pod proudem vody
Dobíjení: kamenů: na slunci libovolně dlouho
Astrologické znamení: Štír, Lev, Beran, Střelec, Kozoroh, Ryby
Čakra: 1. čakra, 4. čakra, 7. čakra
   
   
granat_alma Almandin   Fe2+3Al2(SiO4)3
Je to kámen se silnými regenerativními účinky, dodávající životní sílu. Udržuje člověka v duševním mládí a působí proti kostnatění a pevně zavedeným zvykům. Pomáhá pokud potřebujete získat čas pro sebe, vyrovnat se s pravdou a dosáhnout co nejtěsnějšího vztahu s vyšším já a přináší hlubokou lásku . Otevírá vyšší mysl, probouzí v člověku štědrost a schopnost soucitu. Almandin rovněž otevírá cestu spojující základní a korunní čakru, umožňuje jasnozření a vede do těla duchovní energii. Ukotvuje vyšší duchovní tělo do jeho současné fyzické inkarnace. Pomáhá vstřebávat ze střev železo. Podporuje zrak, játra a slinivku břišní.
 
 
   
granat_pyrop Pyrop   Mg3Al2(SiO4)3
Zvyšuje vůli k životu a charizma. Přináší novou, vynikající kvalitu života. Oživuje lásku, usnadňuje odpouštět a přijímat pomoc. Dodává odvahu. Spojuje v sobě různě zaměřené tvůrčí schopnosti. Krystal chrání základní a korunní čakru, uvádí je do souladu s vyšší freekvencí těla a současně spojuje zemské ukotvení základní čakry s moudrostí čakry korunní. Pyrop je stabilizující kámen. Posiluje krevní oběh a zažívací trakt. Neutralizuje pálení žáhy a pomáhá ulevit při bolestech v krku.
 
 
   
Spessartin    Mn2+3Al2(SiO4)3
Vyznačuje se vysokými vibracemi. Přináší vůli pomáhat druhým a posiluje srdce. Zvyšuje schopnost analýzy a racionálního úsudku. Funguje jako antidepresivum a současně potlačuje noční můry. Pomáhá hovořit o nepříjemných, bolestných či trapných záležitostech. Podporuje srdečnost a účast. Pomáhá při sexuálních problémech, zlepšuje neschopnost organismu přijímat mléko a nerovnováhu vápníku.
 
 
   
Andradit    Ca3Fe3+2(SiO4)3
Je to dynamický a přizpůsobivý kámen. Podněcuje tvořivost a podporuje ve vzathu právě to, co k dalšímu vývoji potřebujeme nejvíce. Oslabuje neodůvodněné obavy.  Zahání pocit izolace či odcizení a podněcuje těsné vztahy k ostatním lidem. Andradit podporuje "mužské" vlastnosti, jako je odvaha a životní síla. Podporuje touhu po pohybu. Navrací rovnováhu tělesným magnetickým polím. Pročišťuje a rozšiřuje auru. Otevírá schopnost duševního vidění, podporuje krvetvorbu a dodává ebergii játrům. Pomáhá při vstřebávání vápníku, magnezia a železa
 
 
   
granat_gross Grosulár    Ca3Al2(SiO4)3
Tsavorit: všechny zelené granáty mají protizánětlivé vlastnosti, takže jsou velmi účinné při revmatismu, artritidě,  vředech, nateklých zjizvených tkáních a zranění. Může být nasazen při poruchách vnímání: sluchu, zraku, čichu a chuti. Je vhodný při vleklých a chronických onemocněních. Pomáhají také přočišťovat ledviny a krev. Zelené granáty skvěle fungují při zveřejňování citů a soukromých záležitostí pozitivním způsobem. Na pracovišti obrousí hrany nesvárům a omezí politikaření.  Je výborný pro ochranu před emočními a duševními upíry.
 
Hessonit: dodává sebeúctu, odstraňuje pocity viny a podřízenosti. Dodává odvahu k službě druhým. Podporuje touhu hledat nové výzvy. Dává průchod intuici a duševním schopnostem. Pokud se užívá při cestách mimo tělo, dopraví vás ke zvolenému cíli. Reguluje produkci hormonů, snižuje neplodnost a impotenci. Zahání nepříznivé vlivy, které vyvolávají nemoci.  Mění pesimistické postoje a posiluje nedostatečné sebevědomí. Působí podpůrně při nervozitě, zvyšuje klid a uvolněnost, duševní odolnost a sebeúctu.
   
Uvarovit    Ca3Cr2(SiO4)3
Rozvíjí osobnost, aniž by její růst provázel rostoucí egocentrizmus. Současně zajišťuje spojení duše s univerzem. Občerstvuje smysly  a citový svět, podporuje zvídavost a optimizmus Podněcuje činnost srdeční čakry a zlepšuje duchovní vztahy. Jedná se o kámen s uklidňujícími a konejšivými vlastnostmi. Pomáhá zvládnout chvíle osamění, beze smutku a stesku. Zbavuje tělo toxických látek a potlačuje záněty.
 
 
  Aquamarine3 Aquamarine4
Číst více..