Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Gaspeit

gaspeit_thmb Gaspeit (Gaspéite)
           
           
Složení: (Ni,Fe,Mg)CO3
Výskyt: Austrálie, Kanada. Řecko, Itálie
Tvrdost: 4½ - 5
Barvy: odstíny zelené
Kryst.soustava:   
klencová (trigonální)
             

Gaspeit: který se vyskytuje jen vzácně, je jedním z kamenů, které během vývoje Země dodávaly energii všemu, co na ní je. Z duchovního hlediska povznáší duši a uzemňuje duchovní energii v těle, čímž zajišťuje, že v případě potřeby o ni stačí jen požádat. Meditujte s gaspeitem v sedě na zemi, zažeňte všechny problémy a věřte, že odpověď přijde tím nejvhodnějším způsobem. Vezměte si jej do ruky pokaždé, když potřebujete bezpečný průchod, protože usnadňuje pohyb tmavými a nebezpečnými místy bez povšimnutí. Jestliže cestujete do nižšího světa během šamanské práce nebo pro zcelení duše, gaspeit vás zahalí rouškou neviditelnosti a neporazitelnosti. Pokud vás vysává energetický upír nebo osoba bez energie, noste ochranný gaspeit nad čakrou sleziny (pod levým podpažím). Nošený pod pravým podpažím chrání před zlobou jiných lidí - zvlášť, pokud jste jim přerušili přísun energie, a oni se vám teď vztekle a neunávně mstí.

 
Emocionální rovina: gaspeit je vhodný, cítíte-li rozčílení nebo hořkost nad životem, ale také pokud někdo měl tu drzost provést vám něco bolestivého či pustošivého. Rozpouští vztek, bolest, ztrádání či utrpení v srdci a otevírá vyšší srdeční čakru, čímž očišťuje oblast čakry jater (pod pravým podpažím) od vzteku a všech zlomyslností, které proti vám někdo mohl vyslat, a přináší uklidnění. Tento kámen sbližuje emocionální a fyzickou úroveň bytí a zlepšuje vliv mysli na tělo, zejména když se nepotřebné emoce a myšlenky zhmotní do kamenů, srůstů či bloků, které je nutno odstranit. 
 
Harmonizační účinky: podporuje játra a žlučník, je prospěšný při žlučníkových kamenech, ucpaném žlučovodu nebo cirhóze a při střevních potížích. Podle potřeby zklidňuje nebo povzbuzuje zažívací trakt, zmírňuje nevolnost a cestovní horečku (vložit do kapsy).


         
Očista kamenů:
pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:
na slunci
Astrologické znamení: 4. čakra
Čakra: všechna znamení
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

gaspeit_L
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!