Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Fluorit

fluorit_thumb

Fluorit (Fluorite)
       
Složení: CaF2
Výskyt: USA, Mexiko,Velká Británie, Austrálie, Německo, Čína, Peru, Brazílie
Tvrdost: 4
Barvy: Čirý, modrý, zelený, fialový, žlutý, hnědý
Kryst.soustava: krychlová (kubická)
         
Fluorit: se nachází v mnoha barvách a ještě častějších odstínech. Nejhojnější a nejtypičtějšíje v barvě fialové, která přechází z něžných levandulových do tmavých purpurových odstínů. Je to barva temenní čakry, která nám při meditaci pomáhá v soustředění. Krystalová forma fluoritu ve tvaru osmistěnu má navíc stejný tvar jako energetické pole našeho těla (merkaba), v němž se na horizontálně protilehlých špicích-pólech soustřeďují obě protikladné, pro náš život však nepostradatelné, a proto i na sobě závislé energie: dole pozemská, nahoře duchovní. Proto bývá tento kámen někdy nazýván kamenem géniů.
         
Je to krystal obdařený silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni. Pročišťuje a stabilizuje auru. Mimořádně účinný je proti školdivým vlivům počítačů a elektromagnetickému záření. Uzemňuje a vstřebává uchovní energie a díky jeho působení budete citlivější na vyšší duchovní realitu a můžete dosáhnout rychlejšího duchovního procitnutí. Současně pomáhá soustředit mysl a spojit ji s univerzálním vědomím vesmíru. Na všech úrovních souvisí s pokrokem a dává každodennímu životu řád. Dokáže zvládnout chaos a opětovně uvést do souladu tělesnou, citovou i duševní rovinu osobnosti.
         
Zjemňuje oscilaci našich mozkových buněk a otvírá tak našemu duchovnímu úsilí vstup a kontakt s vyšší rovinou skutečnosti. Intuitivně tušené se nám projeví jasněji a konkrétněji. Jeho působením můžeme dokonce vidět a cítit vlastní auru. Fialový fluorit posiluje i naši rozpoznávací schopnost, která nám umožní posoudit veškeré vnější informace a vnitřní vize z hlediska Božského Já. Tento křehký kámen nám napovídá, že moudrost vyrůstá z lásky a harmonie, jíž nedojdeme bez vnitřního utišení, blaženého míru. Fluorit žehná našim touhám a našemu konání, pomáhá nám beze zbytku naplnit naši osudovou úlohu na Zemi.
         
Duchovní rovina: pomáhá překonávat zafixované vzorce chování a jemně otevírá dveře do podvědomí. Z něj nechává vyplynout na hladinu potlačované pocity, což umožňuje dospět k potřebnému rozhodnutí. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost, tělesnou i duševní koordinaci a současně usnadňuje překonávání duševních problémů. Odstraňuje iluze a odhaluje pravdu. Výborně pomáhá při učení: dokáže uspořádat a zpracovat informace, neboť spojuje známé s tím, čemu se právě učíme. Zvyšuje koncentraci. Pomáhá strávit nové informace a zvyšuje rychlost myšlení.
         
Léčebné využití: čistí, odstraňuje a přeorganizovává v těle vše, co není v naprostém pořádku. Jde o nejlépe fungující krystal, pokud jde o překonání jakéhokoliv nesouladu v těle. Je velice účinný proti infekcím a nejrůznějším poruchám. Blahodárně působí na zuby, buňky i kosti a dokáže napravit i poškození DNA. Regeneruje kůži a sliznice, zejména v dýchacích cestách. Přispívá k hojení vředů a ran. Účinkuje při nachlazení, rýmě a zánětech dutin. Zlepšuje fungování kloubů, přináší úlevu při artritidě, revmatismu a bolestech zad.
         
Očista kamenů:
Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, jelikož je citlivý na prudké světlo.
Dobíjení kamenů:
Nabíjíme jej z dosahu slunečních paprsků nebo v noci za úplňku, společně s křišťálem.
         
fluorit2
fluorit
fluorit4
fluorit5
fluorit3
Číst více..