Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Danburit

 Danbutir (Danburite)
           
           
Složení: CaB2(SiO4)2
Výskyt: USA, Mexiko, Myanmar, Slovensko
Tvrdost: 7 - 7½
Barvy: čirá, žlutá
Kryst.soustava:   
kosočtverečná (ortorombická)
             
Danburit: je silně duchovni kámen, který přenáší čisté vibrace a pracuje na vlně srdeční energie. Aktivuje jak intelektuální schopnosti, tak i vyšší vědomí, neboť spojuje svého nositele s vyšší andělskou říší. Jeho oslnivá brilantnost je výsledkem působení kosmického světla. O danburitu se někdy hovoří v souvislosti s buddhismem, kde jeho krystaly přinášejí osvícení a duchovní jas. Svému nositeli uhlazuje cestu směřující do budoucnosti.
 
Nošení danburitu udržuje spojení s nekonečnou vyšší moudrostí. Jestliže tento krystal použijete při meditaci, uvede vás do vyššího stavu vědomí a pomůže vám navázet kontakt s vnitřním průvodcem. Danburit svému majiteli výborně pomáhá zvládat hluboké zásadní změny a dodává schopnost nechat minulost minulostí. Dokáže pročišťovat karmu, odhalovat miazmata či duchovní imperativy a pomáhat v další cestě. Usnadňuje duši, aby se vydala novým směrem. Jestliže krystal položíme k lůžku umírajícího, bude jej provázet na pouti za hranici smrti a umožní, aby jeho vědomí prošlo duchovní proměnou.
 
V duchovní rovině danburit podněcuje činnost třetího oka a korunní i vyšší korunní čakry. Vyrovnává srdeční čakru s vyššími korunními čakrami a pročišťuje auru. Přináší průzračné, jasně srozumitelné sny. Pokud jde o duševní život, potlačuje danburit projevy neposlušnosti a vnáší do duše trpělivost, klid a mír.
 
Harmonizační účinky: danburit je velice účinný léčivý kámen. Pomáhá na alergie a chronické potíže. Současně má i silný detoxikační účinek. Blahodárně působí na játra a močový měchýř. Pokud je to zapotřebí, pomáhá zvyšovat tělesnou hmotnost. Přiznivě působí na činnost svalů a rozvoj motorických funkcí.


         
   
Očista kamenů:  pod proudící vodou
Dobíjení: kamenů:  na křišťálu
Astrologické znamení:  všechna znamení
Čakra:  4. čakra, 5. čakra, 6. čakra, 7. čakra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

 
Číst více..