Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Chryzopras

   Chryzopras (Chryzoprase)
           
Složení:  SiO2
Výskyt:  Austrálie, Brazílie, USA, Polsko, Myanmar 
Tvrdost:  6 - 7
Barvy:  různé zelené
Kryst.soustava:  Klencová (trigonální)
             
Chryzopras:propůjčuje člověku pocit, že je součástí vyššího božského celku. Říká se, že spadl ze stromu jabloně na nebesích. Uvádí svého nositele do stavu hluboké meditace. Ve starověku se soudilo, že přináší rovněž lásku k pravdě. Chryzopras současně poskytuje naději a propůjčuje schopnost vhledu do nitra věcí. Podněcuje různé talenty a rozvíjí tvůrčí schopnosti. Zvyšuje důvěru v obchodních i osobních mezilidských vztazích. Tento krystal nabíjí energií srdeční a křížovou čakru a vnáší do fyzického těla univerzální vesmírnou energii.

Na duševní úrovni má chryzopras uklidňující vliv. Pomáhá rozpoznat egoistické motivy skrývající se za vlastním jednáním v minulosti a upozorňuje na jejich důsledky pro osobní vývoj. Nastoluje rovnováhu mezi ideály, v něž věříte, a vaším skutečným chováním. Překonává nutkání k prchlivým a impulzivním myšlenkám a činům, neboť obrací pozornost svého nositele k pozitivním jevům. Jedná se o kámen, který se staví proti jakýmkoli odsudkům, podporuje schopnost přijímat sebe samé stejně jako jiné. Pomáhá odpouštět a soucítit s ostatními lidmi.
 
V duševním životě rozvíjí schopnost plynule hovořit a bystře uvažovat. Zahání tísnivé představy, brání ve vzniku nočních můr - zejména u dětí. V citovém životě vyvolává chryzopras pocit bezpečí, jistoty a důvěry. Podporuje nezávislé jednání, ale současně zájem o druhé.

Léčebné využití: chryzopras má silné detoxikační účinky. Dokáže z těla vypudit těžké kovy a podporuje funkci ledvin. Výborně pomáhá při relaxaci a přináší klidný spánek. Rezonuje s křížovou čakrou, zvyšuje plodnost, zbavuje svého majitele neplodnosti způsobené infekcí a chrání před pohlavně přenosnými chorobami. Jedná se o kámen, který léčí zrak a duševní nemoci. Blahodárně účinkuje na kožní problémy, srdeční choroby a poruchy štítné žlázy. Udržuje v rovnováze hormony a uzdravuje trávicí systém.

Chryzopras léčí celkovou churavost a slabost a vnáší do celého těla vesmírnou univerzální energii. Zvyšuje míru ukládání vitamínu C. V kombinaci s kouřovým křemenem léčí plísňové infekce. Elixír tiší žaludeční problémy způsobené stresem. Chryzopras působí blahodárně na vnitřní dítě, neboť uvolňuje emoce uzamčené v nitru dětství. Zmírňuje klaustrofobii. 
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na slunci
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  1. a 4. čakra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1