Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Chryzokol

   Chryzokol (Chrysocolla)
           
Složení:  Cu2-xAlx(H2-xSi2O5)(OH)4 · nH2O, x < 1
Výskyt:  Afgánistán, Argentina, Austrálie, Peru, USA, Brazílie, Kanada, Čína, ČR, Německo, Itálie 
Tvrdost:  2½ - 3½
Barvy:  modrá, zelená, hnědá, červená,
Kryst.soustava:  Kosočtverečná (ortorombická)
             
 Chryzokol: je klidný a pohodový kámen. Pomáhá při meditaci a komunikaci. Pokud jej máte doma, vyhání chryzokol negativní energie všeho druhu, což vám pomůže reagovat na neustále se měnící situace s klidem, vyrovnaností a zásobami vnitřních sil. Má blahodárný účinek na vztahy, které se jeho zásluhou stávají stabilními a pevnými jako skála. Krystal působí blahodárně na domov jako celek i na vztahy mezi jednotlivými lidmi.

 Chryzokol má uklidňující a očistný vliv. Dodává novou energii čakrám a napomáhá osobnímu spojení s vyšším božským světem. Z čakry solar plexus odstraňuje chryzokol negativní emoce (například pocit viny) a mění destruktivní citové naprogramování osobnosti v pravý opak. Na úrovni srdeční čakry hojí bolesti srdce a zvyšuje schopnost milovat. V oblasti krku zlepšuje komunikaci, ale současně pomáhá také rozpoznat, kdy je lépe mlčet. Ve třetím oku otevírá schopnost duševního vidění.
 
Na duševní úrovni posiluje vnitřní klid a vyrovnanost. Projevuje se rovněž prospěšně rostoucí sebedůvěrou a vnímavostí. Zvyšuje osobní sílu a podněcuje projevy tvůrčích schopností. Pomáhá překonávat různé fóbie, potlačuje negativní naladění a dodává motivaci všem, kdo jí mají nedostatek.

Harmonizační využití: chryzokol léčí artritidu, choroby kostí, svalové křeče, potíže zažívacího traktu, vředy, krevní nemoci a problémy spojené s plícemi. Zbavuje játra, ledviny a střeva toxických látek. Zlepšuje okysličování krve a buněčné struktury plic, čímž se zvyšuje jejich kapacita. Napomáhá regeneraci slinivky břišní, reguluje hladinu inzulinu a udržuje rovnováhu v krvi. Též posiluje svaly a uvolňuje svalové křeče. Svým uklidňujícím vlivem hojí infekce, zejména krku a mandlí. Snižuje krevní tlak a léčí spáleniny. Ulevuje od bolesti při artritidě, posiluje štítnou žlázu a blahodárně působí na metabolizmus. Jedná se o vynikající kámen pro ženy, jelikož pomáhá potlačovat menstruační křeče. 
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  na křišťálu
Dobíjení: kamenů:  na křišťálu
Astrologické znamení:  Blíženci, Lev, Panna, Rak, Váhy, Střelec, Vodnář, Býk
Čakra:  5. čakra - Višuddha
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1