Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Chiastolit

   Chiastolit (Chiastolite)
           
Složení:  Al2(SiO4)O
Výskyt:  Španělsko, USA, Austrálie, Čína, Madagaskar, Jižní Afrika, GB
Tvrdost:  6½ - 7½
Barvy:  oranžová, černá, žlutá 
Kryst.soustava:  Kosočtverečná (ortorombická)
             
 Chiastolit: známý též jako křížový kámen či andalusit. Je to mocný ochranný kámen. Ve starověku se užíval jako ochrana před kletbami a zlou vůlí jiných lidí. Jedná se o kámen zasvěcený tvůrčím schopnostem, nadaný silou rozhánět negativní myšlenky a city. Proměňuje konflikty v soulad a napomáhá změnám vedoucím k řešení. Představuje bránu, jíž se lze vydat na tajemné cesty mimo tělo. Pomáhá pochopit a prozkoumat říši nesmrtelnosti. Spojuje smrt se znovuzrozením a poslouží všem, kdo přejdou za hranici smrti. Tento krystal dokáže nabídnout odpověď na otázky týkající se tajemných mystérií. 

Na duševní úrovni rozhání zbytečné iluze, zahání obavy a pomáhá hledět tváří tvář k realitě. Zvlášť účinně pomáhá zvládnout strach z psychické poruchy. Pomáhá také při přechodu z jedné situace do druhé - zejména v psychické rovině. Dokáže v našem nitru odhalit staré, ale již nefunkční vzorce chování. 

Zbavuje pocitů viny a pomáhá stabilizovat city. Během nemoci nebo traumatu zvyšuje duchovní schopnost svého majitele, neboť probouzí k životu ochranné síly. Funguje jako pomocník při cestě za pochopením, jakým úkolem byla vaše duše ve skutečnosti pověřena. 

Harmonizační účinky: sráží horečku, zastavuje krvácení a snižuje překyselení. Léčí revmtismus a dnu. U kojícít matek zvyšuje produkci mléka. Jedná se o kámen, který napravuje poškození chromozomů a rovnováhu imunitního systému. Dokáže léčit paralýzu a zpevňuje nervy.
 
 Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.


         
Očista kamenů:  pod proudem vody
Dobíjení: kamenů:  na křišťálu
Astrologické znamení:  všechny znamení 
Čakra:  všechny čakry 
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

     
Číst více..
 
   
 

počet nalezených produktů: 1Chiastolit náhrdelník
-10%

Chiastolit náhrdelník

2 2502 500