Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Celestín

 

 celestin_thmb  Celestín (Celestite)
           
Složení: Síran strontnatý SrSO4
Výskyt: Madagaskar, USA,
Tvrdost: 3 - 3½
Barvy: modá , bílá, růžová světle zelená
Kryst.soustava: kosočtverečná (ortorombická)
             

Celestín: se vyznačuje vysokými vibracemi a funguje jako učitel moudrosti nového věku. Je nabitý božskými energiemi. Poskytne nekonečný klid duchovního světa a přivede svého majitele do kontaktu s říší andělů. Prudce nastartuje duchovní vývoj a podnítí vás, abyste se vydali na cestu směřující k duchovnímu osvícení. Jedná se o užitečný kámen pro jasnovidnou komunikaci a pro cesty mimo tělo, vyvolává vzpomínky na sny. Tento nádherný krystal přináší čistotu srdce a přitahuje ke svému nositeli štěstí. Léčí auru, odhaluje pravdu a přináší rovnováhu. Hluboký mír, který v něm tkví pomáhá při řešení konfliktů a ve chvílích stresu šíří atmosféru klidu. Celestín může napravit neharmonizující vztahy tím, že otevře prostor vyjednávání o smíru. Celestín je kámen zasvěcený tvořivosti, což se týká zejména umění.

             

Na duševní rovině přináší jemně působící sílu a mimořádný vnitřní mír, který však současně podněcuje majitele kamene k otevření se novým zkušenostem. Učí člověka víře v nekonečnou božskou moudrost. Svým utišujícím účinkem dokáže celestín zchladit příliš silné emoce. Pomáhá při analýze složitých myšlenkových procesů. V tomto kameni se snoubí rozum s instinkty. Zajišťuje duševní rovnováhu.

Celestín položený na třetí oko, otevírá spojení s vesmírnou univerzální energií. Přináší pocit láskyplného soužití se vším živým a nabízí možnost dosažení naprosté harmonie.

             
Harmonizační využití:  Pomáhá při poruchách zraku a sluchu, odstraňuje z těla jedovaté látky a zajišťuje soulad uvnitř jednotlivých buněk. Pomáhá uvolnit svalové napětí a mírní duševní trýzeň. Podobně jako všechny modré krystaly pomáhá i účinně otevírat a léčit krční čakru a s ní související části těla.
             
Očista kamenů: pod tekoucí voudou nebo na křišťálu.
Dobíjení kamenů: na slunci.
Astrologické znamení:
pro všechna znamení
Čakra: 5. čakra - Višuddha

 


celestin_rght
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!