Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Čaroit

caroit_thmb Čaroit (Charoite)
           
           
Složení: K(Ca,Na)
2
Si
4
O
10
(OH,F)•H
2
O
Výskyt: Rusko
Tvrdost: 5 - 6
Barvy: fialová,růžová, bílá,černá
Kryst.soustava: jednoklonná (monoklinická)
             
 
Čaroit:  je kámen proměny. Jedná se o krystal ovládající duši, který napomáhá překonávat strach. Podněcuje vnitřní vidění a duchovní vhled a napomáhá vyrovnat se s mimořádnými změnami na duchovní úrovni. Aby to dokázal, probouzí k životu srdeční čakru a korunní čakru, pročišťuje auru a probouzí v lidech bezvýhradnou lásku. Čaroit napomáhá změnám vibrací a spojuje svého nositele s vyšší realitou. Současně má obrovskou hojivou moc na tělesnou i citovou rovinu osobnosti. Pomůže svému majiteli, aby právě přítomnou chvíli přijal jako tu nejlepší možnou.
 
Na duševní úrovni pomáhá každému, aby se vyrovnal se "zápornými vlastnostmi" a získal uznání druhých. Oprošťuje od pocitu zakořeněného strachu, přičemž působí blahodárně zejména při překonávání odporu a osvojování si schopností nahlížet na věci z širší perpektivy. Podněcuje k energetickému a spontánnímu jednání a současně dokáže potlačovat stres i obavy. Svého majitele uvádá do stavu uvolnění. Čaroit lze použít k překonání různých nutkání a posedlostí. Tím, že uvádí  do rovnováhy korunní čakru, pomáhá čelit pocitu odcizení nebo frustrace.
 
Na duševní úrovni podněcuje schopnost bystrého pozorování a analýzy, přičemž současně napomáhá jejich využití k rychlému rozhodování. Působí jako spojenec každého, kdo je nucen řídit se častěji názory jiných nežli svými. V duchovním světě ukotvuje tento kámen duchovní já do každodenní reality. Pobízí svého nositele, aby se vydal na pouť ve znamení služby lidstvu. Umí vyvolávat jasně zřetelné vize událostí minulých životů. Současně naznačuje způsoby, jak napravit karmické předurčení, a to na osobní i kolektivní úrovni.
 
Harmonizační využití: čaroit transformuje negativní energii v hojivou sílu, stejně jako mění pocit nerovnováhy v příjemný stav harmonie. Vyčerpanému tělu dodává energii, uvádí v soulad protiklady a reguluje krevní tlak. Působí blahodárně na oči, srdce, játra a slinivku břišní. Napravuje poškození jater způsobené alkoholem. Pomáhá se zbavit křečí a bolestí. Čaroit přináší hluboký tvrdý spánek plný živých snů. Zahání nespavost a pomáhá dětem klidně usínat. Blahodárně působí tam, kde je srdce ohroženo špatnou funkcí autonomního nervového systému.


         
Očista kamenů: pod proudem vody
Dobíjení: kamenů: na slunci
Astrologické znamení: Štír, Střelec, Vodnář, Ryby
Čakra: 4. čakra , 7. čakra
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

  caroit_cntr   
Číst více..