Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Bronzit

  Bronzit (Bronzite)
           
Složení: MgSiO3
Výskyt: Německo, Finsko, Indie, Srí Lanka, USA
Tvrdost: 5 - 5½
Barvy: Hnědá až bronzová, skvrnitá
Kryst.soustava:   
Kosočtverečná (ortorombická)
             
Bronzit: Z duchovního hlediska je to skvělý kámen, pokud máte problém se ztišením, protože vyvolává naprostý klid. Je účinný proti kletbám a je prodáván jako kouzelný ochránce. Odvrací zpět negativní myšlenky a přání nemoci. Přání nemoci, prokletí nebo zaklínadla směřuje zpět ke zdroji výrazně zesílené. Chrání před potížemi tím, že je odráží tam a zpět. To způsobí, že se ten, kdo je vyslal, cítí velice špatně, zatímco "příjemce" zůstává chráněn, i když si může uvědomovat energetický nepokoj.
 
V kombinaci s černým turmalínem absorbuje přání nemoci a okamžitě zastavuje vzájemné působení a odvrací pozornost od zdroje.
 
Bronzit je kamenem, jenž ve svém majiteli probouzí odvahu, laskavost a sebepřijetí. Pomáhá nám přizpůsobit se situacím, které tvrdohlavě odmítáme přijmout a vyřešit problémy s rozhodností. Přináší jistotu a stabilitu. Je to kámen služby - ukazuje hodnotu pomoci. Přináší vnitřní mír, chrání před depresivními stavy a mírní bolestné vzpomínky. Odstraňuje stres. Používá se na čelní čakru a čakru solar plexu.


         
Očista kamenů:  Pod proudem vody.
Dobíjení: kamenů:  Na křišťálu.
Astrologické    znamení:           
vhodný pro všechna znamení
Čakra: 3. čakra - Manipúra
6. čakra - Ádžňa
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

bronzit
bronzit2 bronzit3
Číst více..