Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Aventurín

             
  Aventurín (Aventurine)
           
Složení: Odrůda křemene (SiO2)+ příměsi dle barvy
Výskyt: Rusko, Rakousko, Indie, Itálie, Brazílie, Čína
Tvrdost: 6½
Barvy: zelená, oranžová, hnědá, žlutá, modrá, šedá
Kryst.soustava: klencová (trigonální)
   
   
             
Aventurín: patří k nejvšestrannějším a nejúčinnějším kamenům. Navazuje těsné spojení s přírodou a její energií, pomáhá nám vstřebat její harmonii, probudit naši duši a otevřít ji této prosté kráse. Působí velice kladně na vše, co má souvislost s prosperitou a majetkem. Je silně propojený s říší dévů, používá se k ochraně zahrad nebo domů před geopatogenníma zónama. Nošený u sebe, pohlcuje elektrosmog a chrání před látkami znečišťujícími životní prostředí. Zmírňuje či zcela ruší dopad negativních situací a obrací je v jejich opak.
             
V duchovní rovině: zbystřuje intuici a otevírá cestu jasnozřivosti. Skvělý kámen pro meditaci, navozuje vyšší stavy vědomí a duchovního uvědomění. Povzbuzuje svého majitele, aby sloužil k prospěchu lidstva. Vytváří ochranný štít pro auru a uvádí do rovnováhy čakry. Pročišťuje krční čakru a udržuje komunikaci s vyššími rovinami. Také pomáhá udržovat soulad mezi fyzickým a duchovním tělem.
             
Harmonizační využití: při bolestech krku, oteklých žlázách a problémech se štítnou žlázou. Má celkový účinek na svaly. Posiluje činnost orgánů starajících se o pročišťování těla. Prospěšně působí na oči,  čelisti, zuby a žaludek. Podporuje paměť, toleranci a klidný spánek.

aventurin             
aventurin_oranzovy1
Oranžový Aventurín (s hematitem)
           
Pomáhá při sklíčenosti a nechutenství, aby se člověk mohl rozhodnout pro dobrou náladu, přináší veselou lhostejnost; povzbuzuje k činnostem jež nás baví dělat a činí nás šťastnými.
Podporuje krvetvorbu a rovnováku krevního tlaku.Příznivě působí na štítnou žlázu.Zahřívá a oživuje necitelná místa na těle.Podporuje metabolismus.Preventivně působí proti arterioskleróze a alergiím.
 
 
 
             
aventurin_modry
Modrý Aventurín (s rutilem nebo turmalínem)
           
Funguje jako účinný duševní léčitel. Pomáhá člověku učinit postupnými kroky s vnitřním klidem to, co musí být učiněno, aniž by se od toho nechal rozptýlit.
Používá se při slunečním úžehu a šupinatém exému; zmírňuje bolesti včetně bolestí v zádech a stavy chronické napjatosti, ochlazuje a snižuje teplotu při horečce spojené se zánětem v krku
 
 
 
             
aventurin_cerveny1
Červený Aventurín (s lepidolitem)
           
Zmírňuje obavy, červenání a nervozitu. Zprostředkovává rozhodnost, sílu a vnitřní jistotu; podporuje uvolnění a regeneraci.Mírní pesimistické nálady a postoje, neklid a nechuť.
Povzbuzuje krevní oběh a prokrvení a taktéž nervový systém a citlivost smyslů. Zvyšuje potenci
 
 
 
             
Očista kamenů: pár minut pod proudem vody nebo přes noc v misce vody spolu s Křišťálem.
Dobíjení: kamenů: libovolně dlouho na přímém slunci.
Astrologické znamení: pro všechny znamení
.
Číst více..