Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Aragonit

 
 

Aragonit (Aragonite)
           
Složení: Uhličitan CaCO3
Výskyt: Namibie, Velká Británie, Španělsko, Maroko
Tvrdost: 3½ - 4
Barvy: bílá,žlutá,zelená,modrá hnědá, červená
Kryst.soustava: kosočtverečná (ortorombická)
             
Aragonit: Spolehlivě působí svým spojením se zemí a současně funguje jako uzemňovací kámen. Naladěn na bohyni Matku Zemi působí blahodárně při konzervaci a recyklaci. Tento kámen dokáže transformovat geopatogenní poruchy i pročišťovat vzdálené energetické dráhy. Při své schopnosti soustřeďovat a uzemňovat tělesnou energii dobře poslouží v okamžicích napětí. Tím, že posiluje spojení se zemí, aragonit stabilizuje základní zemskou čakru. Jemně a citlivě nás vrátí nazpět do dětství nebo do ještě vzdálenější minulosti. V mentální rovině pomáhá soustředění a vnáší do mysli přizpůsobivost a toleranci. Poskytuje vhled do příčin problémů. V citové rovině dokáže čelit zlosti a citovému nátlaku. Nabízí posilu a podporu.
             
V duchovní rovině: stabilizuje duchovní rozvoj, který se vymkl kontrole. Uklidňuje a přináší koncentraci, jež obnovuje rovnováhu. Svými vibracemi vás dokáže připravit k meditacím a posunout na vyšší duchovní úroveň. Současně dodá energii hmotnému tělu. Učí trpělivosti a vstřícnosti, bojuje s přecitlivělostí. Je dobrý pro lidi, kteří od sebe žádají příliš mnoho. Pomáhá těm, kdo se učí umění přenášet část povinností na jiné. Jeho prakticky naladěná energie zvyšuje disciplinovanost a spolehlivost. Vede k pragmatickému přístupu k životu.
             

Harmonizační využití: Rozehřívá i okrajové oblasti těla a šíří po celém těle energii. Prospívá kostem, napomáhá ukládání vápníku, navrací pružnost ploténkám. Také ulevuje od bolestí a odstraňuje svalové křeče. Posiluje imunitní systém a reguluje příliš rychle probíhající procesy. Pomáhá ukotvovat lidi, kteří přehnaně "létají v oblacích", v jejich vlastním těle. Aragonit lze položit i na mapu, aby tak vyléčil dráhy napětí probíhající oněch místech pod povrchem.

Očista kamenů: Důkladnou očistu provádíme pod tekoucí voudou.
Dobíjení: kamenů: Dejte na 24 hodin do hlíny, stačí i květináč.
Astrologické znamení: kozoroh
Čakra: 3 čakra
  Apatit (Apatite)
           
Složení: Uhličitan CaCO3
Výskyt: Mexiko,Norsko Rusko,USA
Tvrdost: 5
Barvy: modá až do fialova,zelená,žlutá vyjímečně čirá
Kryst.soustava: Hexagonální
             
Obecně: Spolehlivě léčí svým spojením se zemí a současně funguje jako uzemňovací kámen. Naladěn na bohyni Matku Zemi působí blahodárně při konzervaci a recyklaci. Tento kámen dokáže transformovat geopatogenní poruchy i pročišťovat vzdálené energetické dráhy. Při své schopnosti soustřeďovat a uzemňovat tělesnou energii dobře poslouží v okamžicích napětí. Tím, že posiluje spojení se zemí, aragonit stabilizuje základní zemskou čakru. Jemně a citlivě nás vrátí nazpět do dětství nebo do ještě vzdálenější minulosti. V mentální rovině pomáhá soustředění a vnáší do mysli přizpůsobivost a toleranci. Poskytuje vhled do příčin problémů. V citové rovině dokáže čelit zlosti a citovému nátlaku. Nabízí posilu a podporu.
             
V duchovní rovině:stabilizuje duchovní rozvoj, který se vymkl kontrole. Uklidňuje a přináší koncentraci, jež obnovuje rovnováhu. Svými vibracemi vás dokáže připravit k meditacím a posunout na vyšší duchovní úroveň. Současně dodá energii hmotnému tělu. Učí trpělivosti a vstřícnosti, bojuje s přecitlivělostí. Je dobrý pro lidi, kteří od sebe žádají příliš mnoho. Pomáhá těm, kdo se učí umění přenášet část povinností na jiné. Jeho prakticky naladěná energie zvyšuje disciplinovanost a spolehlivost. Vede k pragmatickému přístupu k životu.
             
Léčebné využití:Rozehřívá i okrajové oblasti těla a šíří po celém těle energii. Léčí Reynaudovu chorobu a třesavku. Prospívá kostem, napomáhá ukládání vápníku, navrací pružnost ploténkám. Také ulevuje od bolestí a odstraňuje svalové křeče. Posiluje imunitní systém a reguluje příliš rychle probíhající procesy. Pomáhá ukotvovat lidi, kteří přehnaně ?létají v oblacích?, v jejich vlastním těle. Aragonit lze položit i na mapu, aby tak vyléčil dráhy napětí probíhající oněch místech pod povrchem.
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!