Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Ametyst

             
  Ametyst (Amethyst)
           
Složení: Kysličník křemičitý SiO2
Výskyt: Brazílie, USA, Mexiko, Rusko, Uruguay, Indie, Srí Lanka
Tvrdost: 7
Barvy: fialová
Kryst.soustava: klencová (trigonální)
             
Ametyst: je tradičně kamenem čistoty, zbožnosti a býval šperkem králů. Je to mimořádně mocný kámen s ohromnou ochrannou silou, má vysoké spirituální vibrace. Má silnou harmonizační a očistnou moc. Brání nositele před psychickými útoky, neboť jejich energii proměňuje v lásku. Blokuje geopatogenní zóny a negativní energie v prostředí kolem nás. Přispívá k dosažení rozšířených stavů vědomí a napomáhá při meditacích. Podporuje střízlivost. Překonává závislosti a bloky všeho druhu. Pokud se užívá na vyšších úrovních osobnosti, otevírá ametyst bránu do jiné reality.
             
Ametyts je mimořádně blahodárný pro mysl, kterou dokáže dle potřeby uklidnit i povzbudit. Umí zmírňovat obavy, umožňuje zlepšit soustředění a udržet pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete. Napomáhá přijímání nových myšlenek. Působí příznivě na schopnost rozhodování. Posiluje zdravé racionální uvažování majitele a podněcuje i jeho duchovní vhled. Současně podporuje proměnu záměrů ve skutečnost.
             
Po duševní stránce uklidňuje a sjednocuje, napomáhá přenosu nervových signálů v mozku. Pomáhá proti nespavosti, zahání noční můry, vyvolává klidný spánek a příjemné ozdravující sny. Zlepšuje paměť a motivaci, pomáhá zaměření na realističtější cíle. Rovněž pomáhá zapamatovat si sny a správně jim porozumět. Udržuje rovnováhu mezi "vysokým" a "nízkým", zvyšuje citové soustředění. Odstraňuje strach, vztek, obavy a zlobu. Potlačuje smutek a lítost. Pomáhá vyrovnat se s prožitou ztrátou.
             
Je jedním z nejspirituálnějších kamenů. Přináší božskou lásku, nabízí vhled do skutečné podstaty člověka, povzbuzuje k nezištnosti a duchovní moudrosti. Otevírá cestu pro rozvoj intuice a podporuje vrozené vlohy. Jedná se o vynikající kámen pro meditaci a věštění. Lze jej umístit na třetí oko, aby povzbudil jeho činnost.
             
Harmonizační účinky: podněcuje produkci hormonů, vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolismus. Posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Jde o skvělý čistič krve. Ametyst dokáže ulevit od tělesné, citové a duševní bolesti nebo od stresu. Zmírňuje bolesti hlavy a uvolňuje napětí. Rovněž pomáhá při poruchách sluchu. Pomáhá při kožních chorobách a buněčných poruchách. Na nejjemnější úrovni udržuje ametyst rovnováhu mezi tělesným, duševním a emocionálním tělem a současně zajišťuje jejich propojení. Čistí auru a proměňuje negativní energie. Podporuje činnost krční a korunní čakry. Poslouží lidem, jejichž fyzická existence se chýlí ke konci. Ametyst dokáže stabilizovat duševní stav, ale neměl by se používat v případech paranoie nebo schizofrenie.

 

Očista kamenů: Přes noc v misce svodou a křišťálem nebo pod proudem vody.
Dobíjení kamenů: Ametysty z některých nalezišť na slunci ztrácejí barvu, tudíž je nabíjíme raději z dosahu přímého slunce.
Astrologické znamení: Beran, Panna, Štír, Střelec, Kozoroh, Ryby, Vodnář
Čakra:
6. čakra - Ádžňa
7. čakra - Sahasrára
   

 

Číst více..