Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Ametrín

             
Ametrín (Ametrine)
           
Složení: Kysličník křemičitý SiO2
Výskyt: Bolívie
Tvrdost: 7
Barvy: fialová a žlutá
Kryst.soustava: Klencová (Trigonální)
             
Ametrín: kombinace energií, planet a elementů ametystu a citrínu. Jeho účinky jsou velmi rychlé a silné. Očišťuje mysl od stresů, napětí, uklidňuje ji a umožňuje větší soustředění při meditaci. Spojuje tělesný svět s říší vyššího vědomí. Usnadňuje astrální cestování apůsobí při něm jako ochránce. Otevírá třetí oko a pomáhá léčbě a věštění. Sjednocuje mužskou a ženskou energii, pomáhá zvyšovat snášenlivost mezi lidmi, zbavuje předsudků, podněcuje tvůrčí schopnosti, schopnost rozhodovat sám o sobě a svém životě. Vnáší nám do života jasnost, tvůrčí způsoby řešení, posiluje soustředění. Překonává naprogramované negativní citové bloky. Chrání před psychickými útoky. Uvolňuje bloky ve všech úrovních - fyzické, emocionální i duševní.
             
Usnadňuje kontakt s anděly, duchovními vůdci a zvířaty. Pomáhá vtáhnout tyto vyšší energie do našeho života, aniž by se přehltil nebo ztratil vyrovnaný pohled na svět. Je také užitečný při ranném stádiu astrální projekce nebo mimotělních zkušenostech. Za úplňku si představte ve vašem ametrínu dveře. Projděte těmi dveřmi do jiných dimenzí.
             
Harmonizační využití: proniká až ke kořenům problémů. Jeho silná očistná moc odstraňuje z aury vše negativní a z těla všechno jedovaté. Mimořádně účinný čistič krve a zdroj energie, který přispívá k regeneraci fyzického těla a posiluje imunitní systém. Blahodárně působí na vegetativní nervový systém a fyzické dospívání. Zmírňuje syndrom chronické únavy, potlačuje příliš silné vzrušení, deprese, poruchy trávení a vředy. Pomáhá při  únavě, malátnosti a poruchách spojených se stresem.Usnadňuje uzdravení po závažných onemocněních. Pomáhá zbavovat se špatných návyků a omezit závislosti, obzvláště kouření. Hodí se při ozdravování ozonové vrstvy a znovu uvádí do rovnováhy ekosystém.

 

Očista kamenů: pod tekoucí vlažnou vodou nebo přes noc v misce s vodou.
Dobíjení kamenů: v noci za úplňku a při západu slunce
astrologické znamení: Blíženci, Panna, Lev
čakra:
6 čakra - Ádžňa
7 čakra - Sahasrára

 

ametrin3
ametrin4
ametrin1
     
Číst více..