Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Amazonit

  Amazonit (Amazonite)
           
Složení: KAlSi3O8 Křemičitan draselno-hlinitý
Výskyt: USA - Colorado, Madagaskar, Brazílie, Indie, Rusko
Tvrdost: 6 - 6½
Barvy: světlezelená až tyrkysověmodrá
Kryst.soustava: Jednoklonná (Monoklinická)
             
Amazonit: je světle zelený až tyrkysově modrý kámen. Někdy obsahuje žluté, bílé nebo šedé krystalky, žilky. Za svoji barvu vděčí mědi nebo olovu a za jméno zase Amazonce, kde ho objevili poprvé. Existují dvě barevné varianty: bežnější pastelová vodová a zřídkakdy tmavá modrozelená. Je poloprůsvitný až neprůsvitný, někdy se slabým leskem.
 
Hojivý, jemný a přátelský kámen, který dodává člověku sebevědomí a naději, důvěru v budoucnost a integritu. Proto se mu říká i "kámen naděje". Působí podobně jako růženín, jen vede naše city víc ven, směrem k druhým. Je to receptivní kámen, přiřazen planetě Uran a elementu země.
 
Je mimořádně uklidňujícím kamenem, tiší nervový systém, udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii, rozptyluje negativní energie a rozpouští negativní bloky, zmenšuje obavy a strach, zvyšuje intuici, pohlcuje škodlivé záření z mobilních telefonů a mikrovlnných trub. Zajišťuje úspěch v riskantních krocích. Otevírá srdeční a krční čakru a srdeční a pupeční čakru . Hojivě působí na všechny ostatní čakry a omlazuje oblast fyzického i spirituálního srdce. Otvírá solární plexus a umožňuje sebevyjádření a nárůst pocitu osobní moci.

 

Očista kamenů:  čistí se pod proudem vlažné vody
Dobíjení kamenů: Nabíjí se na křišťálu na denním světle, ale ne na přímém slunci
astrologické znamení: Panna, Beran, Vodnář
čakra:
4. čakra - Anáháta
5. čakra - Višuddha

 

amazonit3 amazonit1 amazonit3
 

Veškeré informace jsou pouze informativního charakteru a rozhodně nemůžou nahradit lékaře.

Číst více..