Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Akvamarín

  Akvamarín (Aquamarine)
           
Složení: Křemičitan Be3Al2Si6O18
Výskyt: Brazílie, Madagaskar, Rusko, Indie, Nigérie, USA
Tvrdost: 7½ - 8
Barvy: světle modrá, zelenomodrá, modrá, čirá
Kryst.soustava: Šesterečná (Hexagonální)
             
Obecně: podle legend v sobě ukrývá sílu moře, a tak byl zasvěcen množství mořských bohyň. Námořníci jej používali jako amulet, který je měl chránit před bouřemi a zajistit bezpečný návrat domů. Je kamenem symbolizujícím odvahu. Jeho uklidňující energie potlačuje stres a uklidňuje mysl. Vnáší harmoniji do svého okolí a chrání před jeho škodlivým znečištěním. Překonává předsudky a poskytne podporu všem zodpovědným jedincům. Povzbuzuje k převzetí zodpovědnosti za vlastní osud. Pomáhá utvářet vytrvalou, čestnou a dynamickou osobnost. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování. Uklidňuje mysl a odstraňuje z ní nepatřičné myšlenky. Filtruje infromace proudící do mozku, zlepšuje vnímavost, bystří intelekt a ve chvílích zmatku vyjasňuje skutečné okolnosti. Pročišťuje zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Jedná se o kámen, který napomáhá k porozumění skrývaný citovým stavům a současně vnímá naše pocity. Zmírňuje obavy a zvyšuje citlivost i vnímavost.
 
V duchovní rovině: zbystřuje intuici a otevírá cestu jasnozřivosti. Skvělý kámen pro meditaci, navozuje vyšší stavy vědomí a duchovního uvědomění. Povzbuzuje svého majitele, aby sloužil k prospěchu lidstva. Vytváří ochranný štít pro auru a uvádí do rovnováhy čakry. Pročišťuje krční čakru a udržuje komunikaci s vyššími rovinami. Také pomáhá udržovat soulad mezi fyzickým a duchovním tělem.
 
Harmonizační využití: Uvádí do rovnováhy hypofýzu a štítnou žlázu regulující hormony a růst. Má celkový účinek na svaly. Posiluje činnost orgánů starajících se o pročišťování těla. Prospěšně působí na oči (krátkozrakost i dalekozrakost), čelisti, zuby a žaludek. Proti mořské nemoci a všem formám cestovních nevolností. Podporuje paměť, toleranci a klidný spánek.


         
Očista kamenů:  1x měsíčně na hematitu nebo ve vodě s krystalickou solí.
Dobíjení: kamenů:  v noci za úplňku ve vodě s mořskou solí
Astrologické znamení: Blíženci, Váhy, Vodnář, Ryby
Čakra: 5 čakra - Višuddha
  Aquamarine3 Aquamarine4

,

 

Aquamarine2 Aquamarine3 Aquamarine4
Číst více..