Domů  ❯  Krystaly  ❯  Podle kamenů  ❯  Abalone (Paua) Shell

  Mušle Abalone(Paua Shell, Mop Shell, Venus ears)
           
Složení: Aragonitové destičky CaCO3
Výskyt: Pobřeží všech kontinentů vyjma východních pobřeží S.a J. Ameriky
Tvrdost: 3½ - 4
Kryst.soustava: Klencová (Trigonální)
             
Jedná se o ulity jistého typu měkkýše (Haliotis Iris). Najčastěji se označují jako "abalone" nebo jako "paua" a po vyleštění hraje barvami duhy. To je zapříčiněno lámaním odraženého světla. Ulita se skládá z jemných aragonitových destiček
             
Svou výraznou proměnlivostí je schopna se přizpůsobit našim náladám, dokonce vloudit se do duše a přinášet tam měkkost. Stimuluje intuici a představivost. Podporuje psychický rozvoj, čistění a otevírání všech čaker. Pomáhá nám vyjadřovat svoje pocity k ostatním a dosahovat spolupráce s jinými lidmi. Harmonizuje emoce, podporuje pokoj v mysli při odstraňování emocionálních bariér a upokojuje v emocionálně napjatých situacích, ale přitom podporuje naší individualitu a umožňuje nám tuto individualitu rozšiřovat a expandovat.
             
Přináší lehkost, smích a úctu k životu, pomáhá překonat zklamání a harmonizuje tělesný a duchovní růst. Podporuje plodnost těla i ducha a ochraňuje nás před nekooperatívními tahy jiných lidí, ale i před našim zdůrazňováním vlastních výhod.
             
V magii sa abalone a jiné mušle hodí výborně na pálení kadidla, pretože do procesu dodávají obvykle dost slabě zastoupený element Vody a tím se kadidlo stává z energetického hlediska jemnějším.
             

Může pomáhat při rakovině jako prevence i při léčbě. Zlepšuje vstřebávání proteinů. Posiluje srdce a hladké svalstvo. Napomáhá trávení a působí na artritidu a jiné nemoci kloubů. Posiluje všechny tělesné struktury, ale hlavně imunitní systém, srdce (fyzické i srdeční čakru). Atleti jí používají na posilnění růstu svalové hmoty a na ochranu svalstva před poškozením.

Očista kamenů: pod proudem vody
Dobíjení kamenů: v misce s vodou se špetkou mořské soli
Astrologické znamení:
Vodnář, Ryby, Rak
Čakra:
Harmonizuje všechny čakry.
Zejména první tři.

 

abalone3 abaloncntr abalone1
Číst více..
 
   
 
Momentálně zde nejsou žádné produkty. Brzy je vložíme!